Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya érkezik hozzánk....

Kiskutya érkezik hozzánk. Hogy fogadjuk be a falkába?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves pörgős Husky-nk. Imád minden kutyát, járunk vele kutyasuliba is. Úgy döntöttünk hozunk még egy kutyust mellé. Hogy szoktassuk össze a két kutyát?

A Husky-nk éjjel nappal csak játszani akar minden kutyával. Nagy kennel van, az nem gond. Majd ha elmegyünk dolgozni szeretnénk a két kutyát a kennelben hagyni? De nem szeretnénk ha egész végig nyúzná a husky-nk a kölyköt.


Mire figyeljünk, hogy legyen az etetés. Ki egyen előbb? Tippeket tanácsokat szívesen fogadok! Köszönöm



2014. márc. 3. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Én egy tök semleges mezőn mutattam be a 2 kutyát egymásnak, sétáltunk együtt egy nagyot, játszottak, itthon még egy fél napig nem maradtak együtt felügyelet nélkül, de nem volt baj.

Én etetni külön helyen szoktam őket, mert más összetételű, más mennyiségű kaját kapnak. A nagy kap először, utána a kicsi, utána van fél-1 óra csendes pihenő. Én sosem hagyom őket bezárva egész napra, mert az udvaron baromi jól elszórakoztatják egymást. Egész nap rohangálnak meg rongyot húznak, kergetőznek.

Egyébként miért lenne baj, ha a nagy kiélhetné magát a kicsin?

2014. márc. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagy sétával érdemes szerintem indítani, de igazából ha normálisan van nevelve a husky, akkor akárhogy bemutathatod a kicsit, nem lesz balhé. Ha nem akarjátok, hogy nyúzzák egymást, tiltsátok meg, erősítsétek meg a másik jezéseit, ha elege volt (és ez mindkét félre vonatkozik, mert azért a kölyköket se kell félteni, ha csesztetésről van szó).

Az etetést én mindig úgy szoktam új kutyánál, hogy lerakom a tálakat olyan 1,5 méterre egymástól, és beállok középre egy kavicsos flakonnal. Mindenki mehet egyszerre enni, a sajátok már tudják a helyüket, az újnak megmutatom. Aki a máséra pályázik, az kap egyet a flakonnal, aztán visszaterelem a táljához. Elég gyorsan le szokott esni mindenkinek, hogy a saját kajájával érdemes foglalkoznia, nem a máséval.

2014. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznos volt mindegyik. Annyi még a bajom,, hogy amikor dolgozunk be fogjuk zárni őket a kennelbe addig amíg a kicsi meg nem tanulja, hogy a kapun nem szabad kimenni. (most készül nekik, lényegében a fél udvar le lesz kerítve nekik. hatalmas helyük lesz.)

Bezárva csakis a saját biztonságuk érdekében lesznek, mert vannak albérlőink, és azokban nem bízok, nem tudom, hogy mikor hagyják nyitva a kaput. A husky-nk tudja hogy nem szabad kimenni, de nem szeretnék munkából arra hazamenni, hogy kifutott a kiskutya és elcsapta egy autó..

2014. márc. 3. 10:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Mikor haza érünk mind két kutyát kiengedjük. MEg még az alvásra leszek kíváncsi, hogy az hogyan lesz.
2014. márc. 3. 10:17
 5/7 Akiteki ***** válasza:

A felnőtt kutya örömmel fogja fogadni az új játszótársat. Épeszű kutya nem fog bántani kölyköt. Aludni pedig úgy fognak, hogy a kicsi hozzábújik a nagyhoz.

Mindig a nagy kapjon előbb kaját és figyeljétek, hogy ne egye meg a kicsiét. Inkább a kölyök fogja nyúzni a felnőttet.

2014. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jól kijönnek aludhatnak egymás mellett is. Ha nem kedvelik egymást inkább aludjanak külön, de még akkor is lehet hogy kis idő elteltével jó barátok lesznek. Amíg nem vagy biztos abban hogy tökéletesen megértik és kedvelik egymást jobb ha nem hagyod őket sok időre egyedül (jobb az elővigyázatosság).
2014. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha az első pár napban 24 órás felügyelet alatt lesznek.

NAGYON fontos, hogy semleges területen találkozzanak, sétáljanak és barátkozzanak kint a jó időben vagy 20 percet!

Mi nem rég fogadtunk örökbe még egy kutyát, nálunk is ez volt a menet. Otthon hagytuk, hogy az új kutya körbeszaglásszon, aztán elengedtük őket, folyamatosan játszottak kimerülésig. :D Alapvetően barátságos, kedves, lényegében normális kutyáink vannak, szóval nem volt semmi balhézás. Biztonság kedvéért tettem egy olyan óvintézkedést, hogy a kutya játékokat elpakoltam, 2 napig semmi ilyesmit nem adtam oda egyiknek sem. (nehogy morgás-verekedés legyen belőle)

Etetés egy kutyával is úgy zajlott, ahogy kettővel:

1. előveszem a kaját, majd szemem sarkában leellenőrzöm, hogy a kutya/kutyák nyugodt(ak)-e. Ha nem, akkor várok, ha igen, akkor 2. pont.

2. szépen, nyugodtan belepakolom a tál(ak)-ba a kaját, megint megvárom a nyugodt állapotot, ha esetleg izgatottságot tapasztalnék. Diszkrét farokcsóva belefér. :)

3. kutyá(ka)t leültetem, majd mondom lassan, hogy váááááááááááár, váááááár, és nagyon lassan eresztem le a kezemet (benne a tállal nyilván). HA (és ez a nagyon fontos) a kutya rámoccan, pl. nyúlik a nyaka vagy akarna előre indulni, akkor rászólok (mindegy h hogyan, csak rövid, határozott, kicsit élesebb hang legyen), mire visszaül. Ha nyugodt(ak), kezdem előröl.

4. Ha lent van(nak) a tál(ak) a földön, akkor mondom,"tied", és mehet a zaba. :)


Szerintem eleinte érdemes egyszerre, ily módon oda adni az ételt a kutyáknak, míg ismerkednek egymással. Ha már eldőlt, hogy melyik kutya követ titeket elsőként a rangsorban ÉS az tisztelettudó, akkor lehet előbb annak adni, utána a másiknak.


Tyű, kicsit hosszúra sikeredett, de remélem érthető voltam és tudtam segíteni! :D

2014. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!