Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz minőségű táp a kutyának,...

Rossz minőségű táp a kutyának, hogy ne fejlődjön hirtelen?

Figyelt kérdés
Szeretném kikérni a véleményeteket. A kutyánkat prémium táppal etetjük, de most beszereztünk egy nagy testű kutyát is mellé. Azt mondta a tenyésztő, hogy ő kezdetben pedigree-t ad a német dog kutyáinak, hogy ne fejlődjenek hirtelen a kölykök, hogy ne legyen később gond az izületekkel stb és csak aztán kapnak prémium tápot. Nektek erről mi a véleményetek? Van benne logika...

2014. márc. 3. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

nem feltétlen az a jó táp amitől a normálisnál gyorsabban fejlődik a kutya, hanem amitől normális tempóban


a csirkéket is telenyomják olyan tápokkal amivel kifejlődve saját lábukra sem tudnak állni, ez mennyire normális? semennyire


pedigree még ha nem is premium miért lenne rossz?

2014. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szándékosan sz@rt etetni egy órás méretű kutyával...? hol ebben a logika?

szegény kutyának most kellene a legtöbbet feljődnie, most rakja össze a csontjait, izmait, ilyenkor nem illik megvonni tőle a tápanyagokat. a pedgree-vel annyit ér el, hogy a fehérje helyett szénhidrátot tol beléjük, amitől viszont tényleg hirtelen fognak megnyúlni szerencsétlenek. etess vele nyers kaját (BARF, PREY), és ne sajnáld az ízületvédőket (glükózamin, kondroitin-szulfát és társaik).

2014. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

a pedigree miért lenne rossz? komoly a kérdés? :O

ha kiborítod a kukát és hagyod, hogy abból vacsorázzon, még akkor is egészségesebb lesz, mint a pedgree-től...

2014. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet okosabb lenne egy alacsonyabb prémium tápot kezdésnek? Én se nagyon szeretem a pedigree-t..... elég nagy szenny táp.
2014. márc. 3. 11:43
 5/14 A kérdező kommentje:

"A túlzott energiabevitel gyors testsúly növekedést eredményez, ami túl nagy nyomást gyakorol a még meg nem erősödött csontváz rendszerre, az ízületi felületekre (pontosan úgy, mint egy túlterhelés alatt összeroskadó polc). A túlsúly az ízületek deformálodásához, a csipőízület estében pld. bizonyos esetekben a csipőízületi diszplázia megjelenéséhez vezethet. A túl nagy fehérjetartalom túlzott energiabevitelt is jelent, ezért jelentkezhet pld. a csipőizületi diszplázia fehérjetúletetés esetén is, ez azonban nem a fehérje, hanem annak energiatartalma miatt alakul ki. Ennek megelőzése érdekében a nagytestű fajták kölyök tápjai alacsonaybb energia-, zsír- és fehérjetartalmúak, mint a kisebb testű fajtáké. "



EZT az írást találtam.

2014. márc. 3. 11:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen nagyon jó minőségű Large Breed junior tápra van szüksége, egyáltalán nem mindegy mit eszik most, hiszen ez hatással lesz a további életére. Szarból nem lehet várat építeni. Tenyésztő ilyet nem mond, meg nem is eteti ilyen szarral a kutyáit, már elnézést.
2014. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell túlzott energiabevitel, de amúgy sem az energiával, hanem a fehérjével van a probléma. Alacsony fehérjetartalmú táp kell neki, ami minden prémium kategórás márkában megtalálható. Általában "large breed puppy/junior" a neve.
2014. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor maradok a rendes tápnál :)
2014. márc. 3. 12:13
 9/14 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Én abszolút laikus vagyok, de az általad belinkeltben két dolog ötlött a szemembe:

"túlzott energiabevitel", "túlsúly"

Ha egy élőlényt normálisan etetsz, annyi és olyan tápanyaggal, amire a növekedéshez szüksége van, akkor az nem "túlzott", hanem pont jó. És akkor nem lesz túlsúlyos. Innentől mi a probléma?

Ez nekem olyan, mintha azt mondanánk, hogy a kamasz gyereknek silány minőségű élelmiszert adunk, hogy ne nyúljon már olyan gyorsan, nehogy sérüljön ahelyett, hogy mindent megadnánk neki, ami ahhoz kell, hogy erős és egészséges csontjai és izületei fejlődjenek.

De lehet, hogy a kutyák másként működnek?

2014. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én hillsel etettem a kutyámat 10hetes korától plusz rendszeresen adtam neki zöld kagyló kivonatot! Most lesz 3 éves az én pici kutyám és semmi izületi problémája nincs!


Egy német dogos gazdi! :)

2014. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!