Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi meg a kutyám a...

Nem eszi meg a kutyám a száraztápot! Hogyan szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 13:20
 1/6 anonim válasza:
65%
Az én kutyám se akarta megenni. Tedd elé minden etetéskor. Ha nem eszi, akkor se adj mást! Nem hülye hogy éhenhaljon, pár nap és meg fogja enni! Esetleg próbálkozz drágább minőségi tápokkal ( pl. Royal canin) azoknak állítólag jobb az ízük, több ismerős kutyája is csak ilyeneket evett meg, a miénk is. Most meg már mindent megeszik.
2014. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszadónak van igaza, előbb-utóbb meg fogja enni, de ha eddig megszokta a kényelmesebb nedves tápot, akkor nem fogja ugyanúgy fogadni ezt is.

Lehet kapni a száraz tápra önthető folyadékot, amitől kicsit szaftosabb lesz, de én úgy tapasztaltam, hogy amelyik állat nem szereti a szárazat, az ettől sem fogja azonnal megszeretni.

Esetleg szórhatod a nedves tápra is, vagy keverheted a kettőt, de ennek a legtöbbször szétválogatás a vége.

2014. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
100%

Ha annyi ötforintost kaptam volna, ahányszor ezt a kérdést itt feltennék, kp-ra venném meg Bill Gatest vállalatostul, magánvagyonostul családostul. KERESÉS funkció esetleg?


De azért leírom, mert szörnyen bonyolult a dolog.


Adott időben a kimért adag száraztápot leteszed a kutya elé, parancsszóval ráengeded, ha eszi, ha nem, tíz perc múlva elveszed, következő etetésig semmi nasi, másnap ugyanabban az időpontban megismétled.

2014. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 eszter04 válasza:
0%
Én a kutyámnak vízbe áztatom a száraztápot kb 15 percre és igy megeszi a tápot. :)
2014. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Sipparával értek egyet...nem ízesítjük, nem áztatjuk, nem veszünk drágábbat. Azt eszi, amit elé raknak, van rá 10 perce, aztán "helló", eltünt az étel. Az más téma, hogy normálisabb kaját kell adni neki, de amit a gazda letesz elé, azt kell megegye.
2014. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amelyik még soha nem evett száraztápot - pl. mentett kutyák sokszor azt sem tudják, mi az, pedig sovának, éhesek - azoknak be szoktam áztatni pár napig. Ahogy rájönnek, hogy az kaja, el lehet hagyni az áztatást és lehet alkalmazni a vagy kell-vagy nem kell módszert.
2014. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!