Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Védelmezzen vagy sem?

Védelmezzen vagy sem?

Figyelt kérdés

Tesómékkal egy ikerház két felében lakunk, a kertet is csak vékony drótkerítés szeli ketté, amin a kapu mindig nyitva van, ergo nincs kettézárva a két udvar. Mindkettőnknek rottweiler párja van, a két kan testvér, a két szuka szintén.

Tegnap lettem rá figyelmes, h tesóm kutyái morogva védik a kajájukat! Ledöbbentem, az enyémeknek a szájukból kivehetem az ételt, azt is hagyják, h a totyis ikreim odamenjenek, míg esznek, akár kézből is adhatnak nekik.

Mikor szóvá tettem a dolgot, tesóm azt mondta, nem akarja kiölni a védelmező ösztönt, a kutyák védjék csak az ételüket.

Én viszont úgy gondolom, h az én kutyám tőlem ne védelmezzen semmit. Az ételt a Gazdi adja, a Gazdi bármikor el is veheti.

Ez volt az első nézeteltérésünk az ikertesómmal, nagyon megvisel!

A kutyák testvérek, azaz az egyik tenyésztőtől két kant hoztunk el, a másiktól két szukát, mégis másként viselkednek a mi kutyáink, mint tesómékéi.

Melyik a normális, ha a kutya védi az ételt a gazdájától, vagy ha nem?



2014. márc. 3. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem moroghat semmilyen esetben sem a gazdára.Sem étel miatt,sem más miatt.


Nincs kettéválasztva a kert azt írod,ha most az ő kutyájukhoz mennek a gyerekek és megmarják őket,akkor is rendben van,mert a kutya csak védi az ételt?

NEM.


A kutya alárendelt szerepet tölt be a falkában (a falka a család) a gyerekektől kezdve a nagymamáig,mindenki felettük áll és akkor veszik és adják oda az ételt,amikor csak akarják.Tisztázzátok elég hamar,mert nagy gondok lesznek!

2014. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ott indul a dolog, hogy védeni csak azt kell, amit megtámadnak. Ha a kutyák a gazdájukra fenyegetésként tekintenek, főleg ha nem a táljukban turkál (ilyen hozzáállással gondolom nem piszkálja őket), és jogot éreznek rá, hogy szembeszálljanak vele, az baj, főleg egy ilyen fajtánál.
2014. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nem normális, és komoly baj van... a kutya soha nem morroghatja le a gazdáját. Soha nem használhatja a fogát a gazda ellen...soha...ez ennyire egyszerű
2014. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%

Figyelj, teljesen mindegy mi mit gondolunk, ugyanis végeredményben semmi közöd más kutyájához és nem szólhatsz bele, hogy neveli, akkor sem ha nem tetszik. És attól mert a kutyák testvérek vagy akármi, még nem jelenti azt, hogy egyformán kell viselkedniük.

Én a saját kutyáimmal úgy vagyok, hogy elvárom, hogy ne védjék az ételüket tőlem, vagy egymástól. Ugyanakkor ellenzem azt, hogy rajtam kívül bárki más embernek vagy kutyának meghunyászkodjanak.

Amúgy meg kicsit túl nagy drámát csinálsz az egészből, ez nem a világ vége, vannak ennél sokkal súlyosabb viselkedésbeli dolgok is.

2014. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Ez az ő döntésük. Volt, hogy az enyém is morgott, de engem nem zavar. Természetes dolog, hogy védelmezik az ételt. A farkasok is így tesznek, még a rangsor legalján álló egyed és kisajátíthat és védhet egy darab húst a felette állókkal szemben.


Szóval, ha ez így nekik jó, akkor te ebbe ne szólj bele! Mindenki máshogy nevel és mindenki máshogy gondolja a dolgokat. Neked is van igazad, meg nekik is.

2014. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó...te normális vagy?

Ez az első lépcső...és ez hatalmas gond!

Kicsi gyerekekkel élnek...ha a kutya morog,az oda is fog kapni,ha nincsenek helyretéve az erőviszonyok!


A kérdező előadta a sztoriját,kérdést tett fel,kinek mi erről a véleménye,senki nem kéretlenül szól bele a kutyanevelésükbe.

Mellesleg pont emiatt lesznek a hírekben a csúnya gonosz rotik,meg pitek,hogy a gazda cseszik megnevelni,aztán jönnek a támadások.


A komoly támadások kiindulópontja mindig ilyen "pitiánernek" látszó dolgokból indul...

2014. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem egyezik a testvéreddel a kutyák nevelése, annyit tehetsz, hogy elszeparálod a te részedet az övétől. Ezt a gyerekeid védelme érdekében meg kell tenned.
2014. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a normális, ha a kutya nem védi az ételt a gazdájától.


Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon nehéz rokonok vagy barátok, ismerősök kutyatartási nézetein változtatni. Majdhogynem lehetetlen. Adtál tanácsot, de ha ilyen szintű ellenállásba ütközöl, akkor ennyi.

De szerintem mond meg a testvérednek, hogy, ha nem hajlandó nevelni a kutyáit, akkor jobb lenne zárva tudni azt a kaput. Elvégre, kisgyerekeid vannak, akiknek a biztonságát a testvéred nem tudja garantálni, hiszen a kutyái nyilvánvalóan nem tekintik kompetensnek.

2014. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon nehéz rokonok vagy barátok, ismerősök kutyatartási nézetein változtatni. "

Senki nem lehet próféta a saját hazájában, ezt alátámasztom. A rokonságban lévő kutyákhoz nem adnám a nevem, pedig tépem a számat elég sokat, magamtól is, kérdésre is... Hiába.


Én is tuti elzárnám egyébként a két kutyát a gyerekektől, biztos ami tuti. Meg a gyerekeknek is megtanítanám, hogy nem nyúkálunk a kutya táljába, mert bunkóság.

2014. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ami miatt félek, hogy az én rotijaim rá nem morrannának az ikrekre, az a természetes, h játszanak, birkóznak a kutyákkal. Meg a tesóm ikrei is, mármint a MI rotijainkkal. Sosem tűnt fel, h tesómék kutyáival más lenne a helyzet, pedig az ő ikrei is kicsik még.
2014. márc. 3. 15:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!