Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális egy 8 hónapos...

Az normális egy 8 hónapos német juhász kutyánál, hogy bekapja a kezemet még mindig, és finoman megharapja?

Figyelt kérdés
A 8 hónapos német juhász kutyámnál nem sikerült még kivívnom a falkavezér szerepet, pedig járunk engedelmes oktatásra is. Minden jó tanácsot szívesen fogadok.

2014. márc. 3. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Mi köze ennek a falkavezérséghez? Az én 1,5 éves rottim is szokott így játszani. Mi ezzel a gond?
2014. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igaz, nincs jól megfogalmazva a kérdés.

Szóval, nem onnan gondolom, hogy nem fogadott el falkavezérnek, hogy harapdálja a kezemet, hanem hogy nem fogad szót. Ezt az iskolában is mondták, mármint, hogy még mindig nem vívtam ki a falkavezér szerepet. Pl. behíváskor nem jön oda hozzám, éppen arra megy, amerre kedve van, nem csinálja meg mindig a feladatokat, stb.

2014. márc. 3. 18:49
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha a gazdi ráhagyja, teljesen normális, igen :)

Ilyenkor vagy szólj rá határozottan és hagyd ott magában, vagy akár be is foghatod a pofáját, de lehet, hogy ezt játéknak veszi...de fontos, hogy hitelesen add elő magad, különben csak lejáratod saját magad a kutya szemében

2014. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

Éppen a kutyád nem figyel és nem hallgat rád. A fegyelmezéssel vannak gondok. Szerintem nem vagy elég állhatatos. Addig ne hagyj békét a kutyádnak amíg azt a feladatot nem csinálja meg amit kérsz tőle. Nem tudom te mit és hogyan csinálsz, de nem biztos,hogy te jól csinálod.

Követeld meg tőle, hogy üljön le vagy feküdjön le, ha az a parancs. Ne tízszer hangozzon el a parancs szó hanem egyszer. Véleményem szerint te többször kéred a kutyát valamire és ha ő nem teljesít akkor abbahagyod, hogy hiába.

Azt sem tudom, hogy a hangsúlyod jó e. Kap e megfelelő dicséretet ha behívásra odamegy hozzád.

Szerintem, hagyjál ki egy két hetet és próbáld meg újból és másképpen.

2014. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!