Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg 16 hetes kiskutya?

Idegbeteg 16 hetes kiskutya?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már lassan másfél hónapja van nálam. Folyon harapdál, azt hittem játék az egész, de ahogy no, egyre erosebben harap mar olyan erosen hogy verzik a kezem..

Probaltam leszoktatni,hangosan kiabaltam hogy "áá" amikor megharapott, plusz raszoltam, hogy "nem", racsaptam a seggere, a nyakanal a bort elkaptam stb..de egyik se hasznalt.

Kb 20 perce játszottam vele, es megint elkezdett harapdalni olyan erosen meg vadul, hogy verzik a kezem meg log nehany helyen a bor.. elegem van ebbol.. DE nem is ez a legdurvabb hanem az, hogy amikor lefogtam, hogy eleg, akkor neki ugrott a fejemnek tobbszor is hogy megharapjon, es lattam a szemein, hogy mennyire ideges..kozben folyton morgott.. Mi baja lehet? Sétáltatva van rendesen.


2014. márc. 3. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
honnan van a kutya, mi az előélete, hány hetesen került el az anyja mellől, mikor viszed kutyaoviba?
2014. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
9 hetesen hoztam el, nem tervezték az almot a gazdái, pomeraniai es bichon frise keverek.
2014. márc. 3. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez nehéz eset. Ha megharap szólj rá és menj el, egy ideig ne foglalkozz vele. Amikor nem harap dícsérd meg, kapjon pozitív megerősítést. Valószínüleg azt hiszi hogy ő a falkavezér. Légy vele nagyon határozott, kicsit szigorúbb (de ne üsd meg). Mindíg Te lépj ku/be először a küszöböb és ne ő! Az ételért kelljen alaposan megdolgoznia (pl. nyugodtan ülve kell várnia amíg lassan előkészíted az ételét). Mindig Te egyél előbb és csak utánna ő! Az asztaról sose adj neki enni! Néha ülj rá a fekhelyére! Csak akkor játssz vele/adj neki játékot ha megérdemelte, egy idő után fejezd be a játékot/vedd el tőle a játékot (ne húzogatósdival)!
2014. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Vidd oviba, a kutyával valószínűleg semmi baj nincs, csak nem vesz téged komolyan.
2014. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kutyaovi.Egy kölyök nagyon vehemensen tud játszani,különösen ha csak sétáltatva van és nem futkározhat más kutyákkal.Nem gondolom,hogy baj lenne vele.Csak nagyon sok a levezetetlen energiája.
2014. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne idegbeteg szegény? Nyilván nem vagy elég határozott. Kis korom óta vannak kutyáink de még soha nem vérzett a kezem kutyaharapás miatt, pedig a tejfoggal lehet rombolni rendesen. Hogy történhetett az, hogy lefogtad de azért neki tudott ugrani a fejednek? A kettő kizárja egymást...Szedd össze magad és légy határozott, ha rá szólsz akkor szólj rá, ha lefogod akkor fogd le. Nehogy már egy pár kilós baba kutya akarata érvényesüljön. Mi lenne ha nagytestű kutyát nevelnél?
2014. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kiskutyának az égvilágon semmi baja nincs. Ők is a szájukkal fedezik fel a világot, csakúgy, mint a kisbabák. Nem tudja, hogy ilyenkor rosszat csinál. Mikor lefogtad, biztos nagyon megijedt és csak menekülni próbált.

Legegyszerűbb lett volna, ha már az első perctől nem hagyod hogy téged harapdáljon, de leszoktatni sem lehetetlen. Fontos, hogy legyen sok játéka, amit rágcsálhat, és célszerű, ha mindig van nálad kéznél egy, hogyha a kezeddel próbálkozna, akkor egyszerűen a játékra irányíthasd a figyelmét. Nem kell sem csapkodni, sem rászólni, sem a grabancát rángatni, inkább tanítsd meg neki, mit szeretnél, és nagyon dícsérd meg, mikor szépen játszik veled.

2014. márc. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!