Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdhetem el magammal...

Mikor kezdhetem el magammal vinni a kutyát?

Figyelt kérdés

Szeretném a kutyusomat mindenhová magammal vinni(táskában egy csivit), de nem tudom, hogy pszichés szempontból mikortól lenne megfelelő. 8 hetes és két napja van nálunk.

Néhány napig igyekszünk szoktatni a helyhez (nem piszkáljuk és nem gügyögünk vele), de nem tudom, hogy hány nap-hét múlva lenne ideális elkezdeni eljárni otthonról (rövid 5 perces séták persze sűrűn vannak a szobatisztaságra szoktatás miatt). Az orvos azt mondta hétvégén vigyük az első oltásra, azt tudom h nagyon kell vigyázni a betegségekkel.

Köszi!!



2014. márc. 3. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy minden oltása megvan és tökéletesen megbízik benned, viheted. Én anno a nj-omat hurcoltam magammal még a suliba is.
2014. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már két oltása meg kéne hogy legyen, nagyon gáz ha most kapja az elsőt!

Szerintem nem tesz jót neki. Vidd magaddal de menjen a saját lábán, csak akkor tedd be táskába ha nagyon muszáj. Ne vidd mindig mindenhova magaddal mert az nagyon sok és fárasztó neki. Engedd mindig más kutyákkal játszani, ne csak veled legyen.

2014. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Már most is lehet vinni. Ha pedig megkapta az összes oltását, akkor a táskát se kell erőletetni, mert vannak lábai amik képessé teszik az önálló helyváltoztatásra is. Én a 8,5 hetes kölyökkel már megjártam a belvárosi sétálóutcát is, mert a szocializációt nem lehet elég korán elkezdeni.
2014. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egy olyan kutyát ami 2 napja van nála még nem kellene sétálóutcába vinni, mivel a csecsemőt sem tanácsos, ő pedig azon a szinten van.
2014. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy amíg kölyök, addig az idő nagy részét alvással és játékkal tölti, tehát a mindenhová cipelés nem poén neki. De a rendszeres szocializálás már igen. Csak ne abból álljon az egész napja, hogy téged kísérget mindenhová!
2014. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jah igen a táska csak azért kell mert még hideg van és azt olvastam a kölykök hamar fáradnak:)

Hát igen, eddig csak féreghajtva volt szegény, még orvos se látta:S felhívtuk a dokit és mondta h a hét vegén vigyük.

2014. márc. 3. 21:02
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Azért csecsemő, mert két napja van nála? És a csecsemőt miért ne lehetne vinni? Újszülöttet nem szoktak hurcolni egy darabig, de a pár hónapos csecsemőket már igen. Márpedig egy 2 hónapos kiskutya már abban a korban van, ami az intenzív szocializáció időszaka. Elárulom, hogy a segítő kutyákat sokszor már 6 hetes koruktól viszi mindenhová a kiképzője.
2014. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Amíg nincs meg az első oltása legalább, szobatisztaságra nevelés miatt se vinném ki. Nem vagyok annak a híve hogy amíg meg nincs minden oltás tilos kivinni mert egy baromság, nyugodtan lehet olyan helyre ahol nem jár kutya pisi/kaki és indulás haza, de amíg egy oltása sincs, addig rettentő védtelen, gyakorlatilag semmi védelme nincs.
2014. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
7-es, sajnos nagyon el vagy tévedve, de nem baj. Mondjad csak.
2014. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze nem két nap után akartam elindulni vele, azért is írtam h az első pár nap az új környezetről szól leginkább:)
2014. márc. 3. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!