Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya első (és utolsó)...

Kiskutya első (és utolsó) tüzelése?

Figyelt kérdés
Illatos úti kutyusomat eddig 6-7 hónaposnak tippeltem, szóval igazából nem számítottam rá, de ma elkezdett vérezni. Valami megérzésem volt, talán mert sokat nyalogatta magát, úgyhogy tegnap megnéztem zsepivel, de nem volt semmi. Ez volt a parám, hogy nem fogom észrevenni (feketés a pérája), erre tényleg. Most este véletlenül hozzám ért és láttam, hogy nagylány lett. Tudom, megoszlanak a vélemények, én meg akartam várni az első tüzelést az ivartalanítással. Ma még voltunk futtatóban és egy kan meg akarta mászni..azt gondoltam, hogy a szokásos dominancia. Nyilván nem történt meg a dolog. Viszont most elkezdtem aggódni. Szóval ezek lennének a kérdéseim: először is: hány napig kell vigyázni? két egész hét vagy kevesebb? ugye, ha ma kezdett vérezni, kicsi esély sincs arra, hogy beszökött egy kan és megtörtént az aktus? van kertünk, de persze járunk sétálni. jobb, ha egyáltalán nem viszem ki és lefárasztom a kertben vagy pórázon nem olyan veszélyes? (itt mindenhol kertesházak vannak rengeteg kutyával). Kertbe se kéne kint hagyni, ha elmegyek napközben? Éjjel mindig bent van velem, csak nappal inkább a kertben hagyom, kicsit azért izgibb, mint ez az apró szoba. És van google, tudom, csak egyszerűbb most ezeket a praktikus kérdéseket egyszerre feltenni. Tisztára pánikolok :D
2014. márc. 4. 20:33
 1/6 Akiteki ***** válasza:
Két hét az kevés. Amikor már nem vérzik, na akkor van igazi veszély. Olyankor van peteérés. Változó, kinél hány napig tart, 10-30 nap között. Első napon még biztosan nincs veszély, de innen kezdve nagyon vigyázz rá. Ha a kert szökésbiztos, akkor bemenni sem nagyon tud senki. Ne pánikolj, más is túlélte már. :) Viheted sétálni is, csak ne vidd más kutyák közelébe.
2014. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:) igen, eléggé aggódós vagyok, máris antropomorfizálom: olyan levertnek tűnik szegény :D pedig csak alszik, mint minden este:D a két hét is kevés? ez nem jó hír. minden hétvégén járunk oviba.. ezek szerint hármat is kihagyjunk? egyáltalán feltűnik valahogy, ha elmúlt a veszély?
2014. márc. 4. 21:03
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Előfordul, hogy morcosabb, kedvetlenebb a szuka a tüzeléskor. Mintha neki is fájna a hasa. :) Onnan tudod, hogy vége, hogy teljesen visszahúzódik a pérája és a kanokat is hidegen hagyja.
2014. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:) köszönöm, akkor figyelgetem. igazából még nem is vetettem el teljesen a tüzelés előtti ivartalanítás gondolatát..épp dilemmáztam, erre meglepett a kisasszony :)) csak ez dühít picit, dehát nincs gond, túléljük :)
2014. márc. 4. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb. 10 napig fog vérezni, de azután még cirka egy hétig tüzel, ilyenkor venné fel a kant, tehát legyél résen három hétig. A kertben ne hagyd egyedül. Gondolom suliba nem illik ilyenkor vinni, ahogy futtatóba sem. Én azért sétálni vinném.
2014. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon vigyázz...mi 14 éve azt a tanácsot kaptuk, hogy várjuk meg az első tüzelést az ivartalanítással, akkor még az volt a trendi...az első héten vérzett, addig nem izgatott senkit se nagyon...aztán jött a pokol. Ő egy közepes vagy inkább nagytestű szuka...a kerítésen ömlöttek befelé a tacsik, máltaik, bishonok, kisebbnél kisebb keverékek (ők fértek be)...és én azt hittem, hogy a kutyánk elzavarja őket, de nem, hanyatt vágódott minden másodiknak, rohangáltunk ki és hívtuk fel a gazdikat a bilétán lévő számokon, hogy jöjjenek már a kanért...vagy visszavittük őket a szomszédba, ha tudtuk kié....az az egy hét egy rémálom volt, mert ő este is kint volt és soha nem tudtuk mi van...amikor vége lett, neki 30 nap volt, akkor elvittük dokihoz, aki rá egy hétre ivartalanította...azt mondta, hatalmas mázli, hogy nem lett benne baba (akkor is tudják ivartalanítani, ha megtermékenyült, csak úgy körülményesebb...minél nagyobbak a babák annál nehezebb, de egészen a legvégéig megcsinálják, ha arról van szó....az más kérdés, hogy én kifejlett babákat nem tudnék megöletni:S...


én, ha van rá lehetőséged, bent tartanám addig:S aztán elvinném ivartalanítani...

2014. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!