Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utcán találok egy...

Ha az utcán találok egy kutyust, befoghatom?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár hete az utcáról befogadtam egy kiskutyát, chipje nincsen, hiszen ha lenne már jelentkeztek volna érte szerintem. Jövő 7-en viszem oltatni és chip beültetésre. A kiskönyvben kérik a fajtáját és a születési évét is. De mit mondjak ha nem tudom?
2014. márc. 5. 11:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A chipet nagyon jól leírták korábban, nem tenném meg még egyszer, de sajnos te nem jól tudtad.

Úgy hirdesd azt a kutyust, mintha a te kutyád tűnt volna el. Tegyél meg mindent, mert lehet gyerekek sírnak utána, nem kell ítélkezni csak azért mert keverék. Az nem azt jelenti, hogy akkor már senkinek nem hiányozhat.

Ha találsz egy kutyát legközelebb azzal kezd, hogy elviszed orvoshoz chippet leolvasni, mert lehet, hogy van gazdája, és 1 óra alatt haza kerülhetett volna....

Ha nem jelentkeznek érte, és nincs regisztrálva megtarthatod a fent leírt (2 hét keresés, 1 év visszaadás figyelembe vételével).

2014. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ki ítélkezett? Igen,nem jól tudtam a chip működését, ez igaz. De nehogy már én legyek a szar ember mert befogadtam a kiskutyát. Hidd el, el fogom vinni leolvastatni van-e chipje vagy sem, már beszéltem is állatorvossal. Ezt rögtön meg is tettem, csak a működési elvvel nem voltam tisztában. Egyesek itt úgy nyilatkoznak, mintha én lennék a bűnös, pedig szerintem ez csak jó szándék. Azokat kéne elővenni akik kidobálják az állatokat, meg a kölyköket bántalmazzák. Egyébként meg arra kellene válaszolni amit kérdeztem.
2014. márc. 5. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!