Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Találtam az utcán...

Segítség! Találtam az utcán egy (szerintem) cavalier king charles spániel kölyköt! Nagyon remeg. Megetettem, kapott inni. Nagyon barátságos, érdeklődő. Mit csináljak még? Vigyem állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Kb. 18:15-kor találtam a házunk előtt, az utcán, egy kartontobozban. Nagyon remegett, de ettől függetlenül, normálisan viselkedett. Korábban már volt egy cavalierem, szerintem ő is az, blenheim. Valószínüleg kölyök, mert rövid a szőre, és elég pici. Van egy beagle-spániel keverékem, az ő tápjával (Royal Canin) etettem meg, elég éhes lehetett. A vizez is mohón megitta, kicsit játszottunk is, de még mindig nagyon remeg. Most alszik a párnán és a takarón, amit elővettem neki. Szerintetek mit csinálják még?

2014. márc. 5. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
féreghajtás mindenképp, mert attól is remeghet. Nem árt ha megmutatod orvosnak, biztos ami biztos. ja és ha otthon marad, akkor a másik kutyának is féreghajtó.
2014. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És a másik kutyám féregtelenítőjét is beadhatom neki? (1,5 éves)
2014. márc. 5. 19:06
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
miért nem az állatorvost kérdezed meg? most komolyan? :S
2014. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Holnap vidd el dokihoz!Ma nem tudsz sokat csinálni, legyen jó meleg helyen enni inni adj még neki ennyi.
2014. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Biztosíts neki egy kis meleg zugot, ahol közel lehet hozzátok, de ne foglalkozz vele még. Akkor segítesz a legtöbbet, ha nem babusgatod és nem mész oda hozzá szeretgetni.

Biztos nagyon fél, de jobb ha egyedül hagyod olyan helyen ahol rád/rátok láthat, egy kis zugban hogy megnyugodhasson, és csak akkor foglalkozz vele, amikor ő odamegy hozzád!

Ne egyedül hagyd véletlenül se!, csak hagyj neki teret!

Ha simogatod vagy beszélsz hozzá, azzal azt közvetíted kutyanyelven, hogy semmi baj azzal ha fél.

Oda fog menni hozzád, amikor ő felkészült rá!

Kivétel amikor holnap elviszed állatorvoshoz. Akkor muszáj bizergálni, de azt is jutalomfalatok ezreivel tegyed. A vackából jutalomfalattal csábítgasd ki és bele a hordozóba táskába vagy karodba (és az utazóhelyén is etesd)

Ha nem figyel a kajára, akkor próbálkozz szagosabb falatokkal.

Lehet, hogy készséges lesz és könnyen fog menni, de lehet, hogy bántották előtte és bizalmatlan lesz, akkor lehet, hogy nagyon sok türelem kell majd hozzá. Semmiképp se erőltesd!

Ha találtál valamit ami ízlik neki, akkor azzal motiváld és jutalmazd szinte mindenért:) Így könnyebbé teheted a holnapi napot. Állatorvostól hazaérve pedig ismét nyugihagyás. Ha nyüsszög, ne menj oda, mert csak a félelmét táplálod. Mindig hagyd, hogy ő közeledjen!

remélem minden rendben lesz!!!

2014. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes vagy, hogy törődsz vele! :)
2014. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Hihetetlen, milyen barátságos kiskutya! Amikor ébren van mindenhová követ, mindennel játszik. Párom szerzett neki egy etető és egy itatótálkát is!

Milyen gyakran kell etetni és megfelel-e neki a Royal Canin táp? Úgy tűnik már át van szoktatva tápra, szerintem ízlett neki.

A szobatisztaságra még nincsen megtanítva, ezt hogyan kell csinálnom?

2014. márc. 5. 19:52
 8/16 anonim ***** válasza:
Off: képet kérhetünk, nagyon kíváncsivá tettél.
2014. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Két-három óránként vigyétek le sétálni, ha lent elvégezte a dolgát, nagy dicséretet adjatok neki.
2014. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyelőre még napi háromszor kapjon kaját, de előtte picit áztasd be neki, és nézd meg az etetési útmutatót, hogy pontosan mennyit kell adni. Adj neki féreghajtót (1 tabletta /10 kg) Szobatisztaság: Minden evés-ivás alvás után vidd ki, ha kint végzi el hatalmas örömködés ha bent, és nem veszed észre akkor csak csendben felmosod egy kis ecetes vízzel.
2014. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!