Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatbarátok, állatvédők.......

Állatbarátok, állatvédők.... Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vasárnap(03.02.)az autópálya mellett a főúton a kocsik között szaladt egy kölyökkutya (kb 2 hónapos), akit gondolkodás nélkül felvettem(kicsit nehezen, a forgalmat lelassítva.) Abban a pillanatban semmi sem számított csak hogy a csöppséget épségben kimentsem az útról. Chip, nyakörv nem volt benne, rajta. Kissé sovány volt és félős. Hazavittem, megetettem, megfürdettem. A kutyusból áradt a hála, a szeretet, össze vissza puszilt :-) Abban a pillanatban a szívemhez nőtt. Sajnos mivel panelban lakom és van 3 nagy cicám, akik majd megőrültek a kutyustól, remegtek, nem ettek és sajnos nem tudtam külön zárni sem őket, nem hagyhattam, hogy megvaduljanak, ezért kénytelen voltam a kis jószágot bevinni egy állatotthonba. Hirtelen nem tudtam mit tegyek és ismerősöm is ezt javasolta. Pedig ha a cicák jobban viselték volna, én akartam neki gazdit keresni. Attól a pillanattól ahogy eljöttünk a menhelyről, folyamatosan a sírás kerülget, nem tudok a munkámra koncentrálni, nem alszom, nem eszem rendesen. Nagyon megbántam. Ráadásul 2 napra rá felhívott a családom vidékről, hogy ha megvan még a kutyus vigyem le hozzájuk. Hát én a mennyekben éreztem magam a boldogságtól. Erre gyorsan felhívom a menhelyet, mire ők közlik velem,hogy nem adják oda a kutyust azért mert messzebb laknak szüleim tőlük 30kmnél. Kértem, hogy eggyezzünk meg, hajnandó vagyok akár felhozni is a kutyust ha ellenőrizni akarják jól van-e, vagy bármi más megoldás is érdekel. Leráztak, nem érdekelte őket.

Abban kérnék segítséet mit tudok tenni? Ez a kicsi lény 1 nap alatt ugy a szívenhez nőtt, hogy nem tudok megnyugodni a történtek után. Nem értem meg egyszerűen, hogy ha megmentem annak a jószágnak az életét, még aznap vettem neki pórázt is, hámot, kaját, miért van az, hogy pont nekem nem adják oda? Milyen lehtőségem van, mivel tudnám meggyőzni őket? Vagy kivel kellene beszélnem? Kérlek segítsetek! Nagyon szeretném visszakapni! Mintha egy darabot téptek volna ki a lelkemből :-(



2014. márc. 5. 19:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Melyik állatotthon ez? Így látatlanba sajnos nem nagyon tudunk segíteni.
2014. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Örülök ha olyan kutyab.u.zival találkozom, amilyen én is vagyok :)


Mondd azt a menhelynek h magadhoz veszed a kutyit, aztán pár nap múlva odaadod a családod vidéken lakó tagjainak.


Amúgy a cicák se hülyék: kb 2-3 nap alatt megszokják a kutyák.


Amúgy gratulálok és az emberek nevében köszönöm h felvetted a kiskutyát.

2014. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Pesten élek, csepelen és a Noé állatotthonról van szó. Az a gond ezzel, hogy nem engedik vidékre messzire, mert ellenőrizni akarják, hogy pl 6 hónaposan ivartalanítja-e a gazdija, meg azt mondták, hogy ez egyedi dolog náluk, hogy nem adnak ki kölyköt messzebbre.
2014. márc. 5. 19:59
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom, de ahogy bevitted a menhelyre, onnantól az ő tulajdonukat képezi, ők döntik el kinek adják örökbe, és milyen feltételekkel. Viszont ha ennyire körültekintőek, remélhetőleg igazán jó gazdinak adják csak oda.
2014. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez rendben is lenne,de hogy dönthetik el ők azt, hogy csak a környékről jelentkezhetnek gazdijelöltek? Mi van ha az igazán jó gazdija mondjuk 100-150 vagy 200km-re lekik tőlük? Ezt nem tudhatják! Amugy meg mondtam, hogy benne vagyok bármilyen megoldásba, de mintha meg se hallották volna!
2014. márc. 5. 20:04
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, hogy az ő tulajdonuk, ők döntenek, és kész. Van olyan menhely, amelyik felnőttet sem ad messzebbre. Gondolom a Noénál ez azért van, mert a saját orvosuk fogja később őket ivartalanítani, így nem tudják elbliccelni a gazdik. Értem én, hogy bármilyen megoldásban benne lennél, de sajnos amikor valaki nagyon akar egy kutyát, akkor a csillagokat is lehozza az égről, és ha nem jól választanak a kutya szívja meg.
2014. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Valószínű hogy megszívná mellettem a kutyus mivel pont én álltam meg egyedül a sok autó közül, hogy segítsek. Ez azért elárul egy kis infót rólam, nem? Ezen kívül nem ez az első eset, hogy segítettem egy kis állatnak. Cicát, kutyust is mentetem már, és a mai napig tudom, hogy jó helyük van, találtam nekik gazdit.
2014. márc. 5. 20:19
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem el, hogy ilyen van..

Borzalmas ez a hozzáállás!

Nagyon nagyon nagyon sajnálom:(((

Segíteni sajnos nem tudok, de mélységesen együtt érzek, ez nagyon igazságtalan!

2014. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Én is sajnállak, de akárki aki kutyát visz oda be, mind azt mondja, hogy találta, hazugság vizsgálójuk meg nincs. Nem a menhelyre kell haragudni, hanem a sok "kedves" embernek, akik elvették a bizalmukat.
2014. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A NOÉ elég kukacos.Sajnos nem elég bizonyítani a jószándékot,az még nem garancia,hogy egész életre jó,felelős gazda lesz az illető.Sok a rossz tapasztalat.Viszont felajánlhatod,hogy finanszírozod a korai ivartalanítását és utána viszed el.De ha így sem,gondolj arra,hogy biztosan jó gazdit találnak neki,a saját feltételeikkel és ha neked nem is,a kutyunak biztosan jó lesz.
2014. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!