Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétfőn műtötték térdszalag...

Hétfőn műtötték térdszalag szakadásra, ez normális?

Figyelt kérdés
Máltai selyemkutyámat hétfőn műtötték, azóta nagyon kedvtelen, és végig sírja az éjszakát. Fájdalomcsillapítót írt fel az orvos. Normális még ez mellett is a nyüszítés?

2014. márc. 6. 03:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Àltalában a kistestű kutyákat jobban megviseli minden fájdalom. Legalábbis én azt tapasztaltam. Igy normálisnak is mondható a dolog. Ha lehet ne pátyolgasd, ne sajnálgasd mert attól csak még rosszabbb lesz a dolog. A mozgással viszont óvatosan, de azért ne hanyagoljátok el a sétát. Ha lehet inkább többszeör 10-20 perceket sétáljon szigorúan pórázon. Jobbulást neki.
2014. márc. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Imola Ágnes ***** válasza:
HA jól tudom, első 1 hónap ketrecnyugalom, azaz ha lehet a rövid sétát is kerüld... nem fog örülni neki, de fontos, nehogy elmozduljon a lába...az normális, hogy fáj neki, add az előírás szerint a fájdalomcsillapítót. Szerencsére az enyém nem sírt, de folyamatosan kapta ő is.
2014. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az én Német juhászomnak mind a két térdében volt keresztező szalag szakadás. Egyik az egyik évben utána meg a másik évben. Szigorúan két hónapon keresztül pórázon lehet csak sétáltatni, nehogy a kutya véletlenül is megugorjon és a damil amit beültettek megnyúljon. Sétáltatni kell, de csak amíg elvégzi a dolgát és ahogy gyógyul fokozatosan lehet a sétát tovább nyújtani. Persze időközönként meg megállással.
2014. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!