Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok elvinni egy...

Hogyan tudok elvinni egy idegen kutyát állatorvoshoz, hogy megnézze, van-e benne chip? Ilyen helyzetben milyen kötelezettségeim lesznek?

Figyelt kérdés

Nálunk sok az önsétáltató kutya. De egyszer láttam egy olyan németjuhászt, aki nem úgy viselkedett, mint a többi, nekem úgy tűnt, hogy meg van ijedve. Szerettem volna segíteni rajta, de elég tanácstalan voltam, ráadásul félek is a kutyáktól.

Ilyen helyzetben egy vadidegen kutyát hogy lehet elvinni állatorvoshoz, hogy megnézzék, van-e benne chip? Ha pedig elviszem az orvoshoz, akkor onnan nekem kell visszavinnem a gazdájához, vagy ha nincs chip, akkor nekem kell bevinnem a menhelyre? Csak mert autóm sincsen, haza pedig nem vihetem. Viszont ha az ember elviszi az állatorvosig, de nincs benne semmi, akkor már csak nem eresztheti vissza az utcára csak úgy. Vagy ilyenkor az állatorvos magánál tudja tartani, míg érte jönnek a telepről?


Olyan jellegű hozzászólásokat, hogy "de hát miért nem viheted haza, miért nem tudod megoldani?" nem kérek, mert nem tudom hazavinni, és kész.


Az önsétáltatókra többször gondoltam, hogy hívni kéne sintért, hátha a kedves gazdi magába száll egy kicsit, de szerintem mire kiérnek, addigra már a kutya messze jár.



#kutya #chip #talált kutya #sintér #önsétáltató kutya
2014. márc. 6. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

A legkézenfekvőbb ha azzal kezded hogy felhívod a menhelyt vagy a nálatok lévő állatvédő társaságot és elmondod nekik ezt amit leírtál. Ők kijönnek, segítenek megfogni a kutyát és szerintem el is viszik orvoshoz is.


Egyszer volt hogy én is találtam egy belga fajtajellegűt, elüthette egy autó, mert nagyon húzta a lábát. Hívtam a menhelyet, én meg ott voltam a kutyával amíg ők kijöttek kocsival. Hárman raktuk be a kocsiba a kutyát, mert szegény már mozdulni se bírt :( Elmentünk a dokihoz, chipp nem volt benne, én meg sajnos nem tudtam hazavinni mert a szüleim nem engedik a kutyát. Végül elmentünk egy ideiglenes befogadóhoz és ott maradt a kutya amíg meg nem gyógyult és nem talált gazdira.

2014. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha félsz a kutyáktól akkor te max egy telefonnal segíts rajta.


Az önsétáltató kutyákkal nem lehet mit tenni, nálunk ezt a menhelyesek mondták hogy pontosan tudják hogy melyek azok a házak ahol a kutyák önsétáltatóak és a gazdik bsznak rá

2014. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Akiteki ***** válasza:

Ha félsz a kutyától, elég bonyolult megfogni. :)

Kell hozzá egy póráz, nyakörv és egy telefon.

Elsétálsz az állatorvoshoz, leolvassa a chipet, megnézi az adatbázisban a gazdi telefonszámát és felhívjátok, hogy sürgősen sétáljon oda a kutyájáért.

Ráfaragás akkor van, ha nincs benne chip, mert akkor ott állsz egy kutyával a nyakadon.

2014. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És akkor csak úgy ráteszed a nyakörvet és a pórázt? Hát, én ezt valóban nem tudnám megtenni. Meg a felelősséget sem tudnám felvállalni érte, ha nincs benne chip. :(
2014. márc. 6. 10:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is féltem a kutyáktól, aztán beszereztem egy sajátot :)

Nálunk is sok az önsétáltató, kóbor és 3 faluból arrébbról szökött kutya.

Ha félsz a kutyáktól, akkor eszedbe ne jusson megfogni egyiket sem! Komolyan.

Már van akkora rutinom, hogy ránézésből jó eséllyel meg tudom állapítani, hogy milyen a kutya, pl. gyorsan beszaladok a saját nyakörvért, pórázért vagy egy kötelet kötök a nyakába vagy segítséget kell hívni a befogásához.

Volt már olyan, hogy az utcán volt egy nagyobb, majdnem bernáthegyi méretű kutya a fő téren. Mindenki rettegett tőle, pedig csak kaját akart kunyizni. A lényeg, hogy sikerült egy holt vadidegenről leimádkoznom az övét, én megfogtam a kutyát, a pali elkísért minket az állatorvoshoz... a végén vissza kapta az övét.

De olyan is volt már, hogy simán a bolhanyakörvénél fogva sétáltunk a lódokihoz. Olyan is volt már, hogy a kabátom övét tekertem a nyakára.

Hála égnek eddig a legtöbb esetben volt a kutyában chip. Ilyenkor nálunk úgy megy, hogy a lódoki/asszisztens felhívja a gazdát. A legjobb esetben a gazda siet a rendelőbe a kutyáért. Ha a gazdi nem tud érte jönni, akkor ált. megvárom, hogy a férjem hazajöjjön és hazafuvarozzuk az ebet. De olyan is volt már, hogy a rendelési idő végén maga a doki vitte vissza, ha később úgyis arrafele volt dolga.

A nehezebb ügy, amikor nincs a kutyán biléta és chip sincs benne és a környéken működő menhelyek, állatvédők felé sem jelentették be a kutya eltűnését.

Idáig egyetlenszer fordult elő: kisközepes idősebb méretű kan kutya, csutakosan, bolhásan, férgesen...katasztrófa állapotban volt, de nagyon jófej, nyugis kutya volt. Irány állatorvos, chip nincs benne... egyszer csak ahogy tanakodtunk hogy hogyan tovább, bejön egy idős néni a patika részbe (féreghajtót kért a cicáinak) épp ekkor léptünk mi is a rendelőből a patikába... Leírni nem lehet, szerelem volt első látásra! A néni hazavitte a kutyát, és köszönik szépen, azóta is jól vannak.

Másik jobb eset, ha a környékbeli menhelyen el lehet helyezni, de erre nagyon kicsi az esély. Ha meg sehova sem fér el, akkor bizony nincs más hátra, mint az ebrendészet.

És azt hiszem ki kell hangsúlyoznom, hogy kutya miatt nem volt még telefonszámlám, mindig mindent mindenkivel az állatorvos/asszisztens beszélt le.

2014. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:

Nekem nem okoz gondot, hogy pórázra vegyek egy kutyát és betegyem a kocsiba. Természetesen más a helyzet annál, aki fél hozzányúlni. Bármennyire is sajnálatos, mást nem tudsz tenni. Ahogy írtad, hiába telefonálsz bárkinek, mire odaérnek, a kutya már rég messze jár.

Kedvencem, mikor kiírják a facebookra, hogy a tesconál lófrál egy husky. Jabasszus, aztán melyik városban? És mit tudunk kezdeni vele? Mire odaér valaki, már rég az intersparnál jár.

2014. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én bármilyen kutyához oda megyek megnézem van e rajta nyakörv(ha hosszú szőrű),ha nyakörv van akkor bilétát vagy ilyesmit nézek.Ha nincs semmi akkor pórázra rakom és elsétálok vele az állatorvoshoz(tőlünk 15 perc séta).

Mondjuk elhelyezni nem tudom több napra.Így lehet szemétség,de nagytestű kutyát nem viszek be orvoshoz.Kistestűeket még könnyen befogadnak,de egy 40 kg-os kutyát már nem éppen.Persze nyakörvet,bilétát nézek.De ha nincs semmi hagyom tovább menni.


Múltkor is bevittem egy jack russel-t és nem volt benne chip.A dokinak mondtam,hogy nem tudom elhelyezni,mert szüleimmel élek,van 2 kutyánk és nem engednek 1 napra sem még egy kutyát.Azt mondta a doki beszéljem meg hogy pár napig maradjon.Hát köszi.Végül eltudtuk nagy nehezen helyezni apum munkahelyen és állatmenhellyel is felvettük a kapcsolatot,másnap reggel jöttek volna a kutyiért.De még az nap este meglett a gazdija(facebooknak hála) és vissza jutattuk.


Szóval arra készülj fel,hogy ha nincs benne chip akkor pár napig nálad kell hogy maradjon vagy ha nem tudod megtartani csak 1-2 napig,akkor hívd fel a legközelebbi állatmenhelyet.Illetve ha elviszik menhelyre,az orvossal közöld,hogy a kutya már nincs nálad,hanem xy menhelyre vitték el.

2014. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja a Jack russel még kölyök volt és a kocsik közt rohangált,muszáj volt megfognom és dokihoz vinni,mert tuti elütötték volna.
2014. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5os, te hol laksz? nagyon idilliuks helynek tunik es ugy hangzik pedig hogy kisvaros vagy falu.
2014. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5# vagyok.

Én Veresegyházon lakom. De csak én vagyok ilyen kutyaimádó idióta ;)

Ma is "csak" 2 kutyával voltam az állatorvosnál. Még jó, hogy csak a henteshez mentem...megint eltűnt másfél óra az életemből. Hála égnek mindkettőben volt chip, a gazdik hamar jöttek értük. Az már más tészta, hogy a gazdát meglátva úgy gondoltam, ha nekem kéne vele együttélni én is inkább megszöknék. És még egy normális köszönöm sem hagyta el a szájukat. Az egyik azért sírt, mert elkésik a kozmetikustól a másik meg csak boszorkány volt.

2014. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!