Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának adhatok mentes...

Kutyának adhatok mentes ásványvizet?

Figyelt kérdés
Nem akarom őt sem a klóros csapvízzel mérgezni.

2014. márc. 6. 11:49
 1/8 qwertzu10 ***** válasza:
100%
Persze hogy adhatsz.
2014. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2014. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szénsavasat is adhatsz... :)

Én (véletlenül) egy pohárnyi friss szénsavas ásványvizet öntöttem a táljába. Nem értettem, hogy miért néz rám olyan furcsán. Megkóstolta, rázta a fejét, és bámult rám. Aztán megint ugyanezt, csak a harmadiknál kapcsoltam, hogy valami nem jó a vízzel. :)

2014. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron ha sokat utazunk én is azt veszek neki a benzinkutaknál :)
2014. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan sztorim van a csapvízről... :D

Külföldön élünk, itt nagyon tiszta a csapvíz. Karácsonykor hazaautóztunk a szülőket látogatni, jött velünk a kutya is. Megérkezünk a szállodába Budapesten, első dolgom, hogy vizet adok a kutyának, aki odarohan, belelefetyel, aztán abbahagyja és néz rám. Mondom ez hülye, mentem kipakolni. Térülök-fordulok, azt látom, hogy nagy igyekezettel toszogatja ki a tálat a szoba közepére, mint amikor üres (így szokta otthon jelezni, ha szomjas és elfogyott a vize) Elgondolkodtam, csak nem..? Kaptunk "welcome" mentes ásványvizet, kiöntöttem a csapvizet, adtam őfelségének ásványvizet, na azt mind megitta, szóval szomjas volt, csak ledöbbent a klórszagtól, vagy mi.. ;DD

2014. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, nagyon aranyos a a kutyusod, jót mosolyogtam! :)
2014. márc. 6. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
A csapvízzel semmi baj, csak túlklórozzuk, de azt a szénszűrős víztisztító kancsókkal pl ki lehet szedni. A túl nagy ásványianyag tartalmú ásványvíz is káros lehet hosszútávon, az 1500-2000 mg/l-esek emésztési nehézségeket (főleg a szulfátos), vagy vesekövet okozhatnak (hirdogénkarbonátos-kalciumos). Ha hosszútávon akarsz itatni ásványvízzel, akkor olyat válassz, aminek 500 mg/l körüli az össz ásványianyag tartalma. Viszont elárulom a csapvíznek is ennyi, szóval klórtalanítva abszolút tökéletes, és olcsóbb is :)
2014. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A klór egyáltalán nem ártalmas az egészségre, 30 éve csapvizet iszok, semmi bajom. A magyar csapvíz iható simán. Ne legyél ennyire sznob.
jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!