Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális a kölyökkutyám...

Normális a kölyökkutyám viselkedése?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz 8 hetes, akkor lesz egy hete hogy hszahoztuk. Kisfiú, puli-spicc keverék és eszméletlenül okos. Ha megjelenek a színen mindegy épp kivel mit csinál, már jön is oda hozzám. Én foglalkozom vele a legtöbbet, mikor hazahoztuk az én ölemben utazott és két napig nem is akart máshoz odamenni.Viszont ugrál és ott harap, ahol ér, rágcsál, meg néha bevadul és megugat. Ha játsszunk, egy idő után már nem a játékot akarja elkapni, hanem a kezemet. És minden egyes alkalmat megragad, hogy harapdálhasson, főként a lábamat. Oké, ezer százalék, hogy nem bántani akar, meg ilyesmi, nem is haragszom rá. Csak azt nem értem, hogy miért csak velem ilyen. Az elején még mindenkivel a családbó ilyen volt. A többiek párszor rászóltak vagy egy picit az orrára koppintottak (az öcsém nem, neki csak szimplán abbahagyta). Én akár még fejen is állhatok, nyolcszáz féle képpen próbálkoztam, de semmi eredménye. Ez baj vagy normális?
2014. márc. 6. 14:53
 1/7 Akiteki ***** válasza:
81%
Nem, nem normális. Ne engedd.
2014. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Jó helyről nem adnak kutyát 8 hetes kora előtt. Valószínüleg nincs megfelelően szocializálva, mert ez nem normális dolog. Ha megharap azonnal húzódj el tőle és határozottan szidd meg. Bizonyára csak játékból csinálja. Mindig azonnal (max 2 másodperccel) a harapás után szidd meg, mert utólag már nem fogja érteni miért szidod.
2014. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy családtól hoztuk el ingyen, akik nem tudták eltartani, mivel "nem számítottak" kiskutyákra.

Most is lementem hozzá, rögtön harapott. Rászóltam, rákoppintottam az orrára, de egyszerűen semmi jele nincs annak, hogy értené. Nagy boldogan folytatja tovább. Egyszerűen semmi nem használ. :/

2014. márc. 6. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Felsikkantasz, otthagyod.

Ha bedurvul vizet spriccelsz rá vagy valami éles hanggal kizökkented. Próbálj hozzá keveset beszélni ilyenkor, ha szidod, lehet csak jobban bepörög, főként ha magas hangon történik és sokszor. Nemnememnemjajjnemszabad helyett egyetlen határozott nem és otthagyod.

2014. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kölyökkutyák a fogukkal ismerkednek. Ez olyan náluk, mint nálunk a tapogatás, vagy a pici babáknál, hogy mindent szájba vesznek. Játszani is foggal játszanak. De meg kell tanulnia, hogy nem szabad harapnia. Nálunk sem az orra koppintás, sem a grabancmegfogás nem segített, sőt csak jobban behergelte. Én szó nélkül felálltam és otthagytam.

Minden kölyök másra érzékeny.

Nálad valószínűleg azért nem használ, mert nem vagy számár hiteles. Játéknak veszi a dorgálást. Ezt leginkább magadban kell lerendezned. Amikor tiltasz akkor azt úgy is kell gondolnod.

Amúgy 3 hónapos korukig még nem teljesen uralják a testüket, a harapás erősségét is akkor tájt kezdik finomítani. És nem elég egyszer, hanem van hogy 20-szor kell leállítani őket. A memóriájuk kb 3 perces most még.

2014. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Az orrára koppintás felhívás játékra. Persze, hogy még jobban csinálja.
2014. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a grabancát kell megfogni és megrázni kicsit, ne fájjon neki, csak jelzésértékűen, határozottan, az anyukája is így neveli ezt érti
2014. márc. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!