Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a domináns és...

Zsuzsabazsa kérdése:

Mi a különbség a domináns és a kemény kutya között? Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Erre lennék kíváncsi, mert ahány ember annyi válasz van rá.

2014. márc. 6. 16:35
1 2
 1/13 Firestorm ***** válasza:

Ha a kemény alatt agresszívet értesz,akkor annyi,hogy a domináns,maximum odáig megy el egy kutyával szemben,hogy oda kap,illetve földre viszi a szerinte alárendelt egyedet,de nem harapja nem tépi meg.

Az agresszív ennek az ellenkezője szerintem.

2014. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a domináns, az állatok között a rangidőst jelenti. Kemény, pedig akarat, és fizikailag rendkivül erős egyed jellemzője. Domináns az valószinűleg kemény, de a kemény az nem biztos hogy domináns,mivel ha nincsennek társai ,nincs hol főnökösködni.--- Gondolom én.
2014. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem, a kemény kutyákra nem az agresszívat értem, hanem mint a jó munkakutyák, bátorságát,állhatatosságát a munkában, és félelmet nem ismerő magatartást.


A dominanciára meg, az uralkodó típust, vezér egyéniséget ami nem minden kutyában van meg. Egy alárendelt kutya sosem lesz domináns.

2014. márc. 6. 17:11
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Domináns.De kivel szemben?Mert lehet fajtárs fele,vagy ember fele is.A kettő működik külön is vagy egyben.
2014. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

maga a kérdés is értelmezhetetlen. Ugyanis a dominancia mindig két egyed közötti sorrendet jelenti nem állandó. Lehet, hogy ugyan az a kutya az egyik csapatban domináns a másikban meg már nem az mert vannak nála magabiztosabbak, dominánsabbak.


És ez nem függ össze a munkakedvvel. Pl egy labrador lehet bátor és álhatatos, de nem biztos, hogy a másik kutyával szemben domináns.


Ha kemény kutya alatt pl a rendőrségi elfogókutyákra gondolsz, azok nagyon ritkán kerülnek más kutyákkal össze senkit nem érdekel, hogy ki a domináns, nem szempont.

2014. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kemény kutya szóösszetételről nekem a kihívás, meg a nem első kutyának való ugrik be...ami nem jelenti azt, hogy az adott kutya domináns pl. gazdival szemben, hanem pl. makacs, erős ösztönű stb. Bár szerintem sokan a domináns kutyára gondolnak kemény kutya alatt.


A dominancia (szerintem és a szótárak szerint is) a saját akarat keresztülvitelének erejét mutatja.

2014. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ma 11:29


Jól átgondolva a dolgokat úgy érzem, hogy a te verziód áll hozzám a legközelebb. Bár a többi is elgondolkodtat.


Bár a két meghatározás a domináns és a kemény kutya igen hasonló. Szerintem kevés különbség van a kettő közt.


Vannak olyan kutyák akik a gazdájukkal szemben dominánsak, de más kutyákkal szemben nem és vannak olyanok is akik más kutyákkal szemben és idegenekkel dominánsak de a gazdájukkal szemben nem, mert az erősen kézben tartja.

2014. márc. 7. 12:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a 6#-oshoz áll közel a "saját szótáram". Én keménynek azokat a kutyákat (fajtákat) tartom, amíg tapasztaltabb, határozottabb gazdát igényelnek. Főleg őrző-védő vonalon vannak ilyenek. Domináns pedig az amelyik ha belép pl egy futtatóba akkor a többiek egyértelműen főnöknek tekintik (nincs megkérdőjelezve) és nem is nagyon kell bizonygatnia. És van egy 3. féle nálam, a dominálgató, ez az amelyik úton-útfélen bizonygatja hogy bizony itt ő a góré.
2014. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem ez a néha domináns-néha nem, kicsit a belerúgunk a gyengébbe kategória, amikor a kutya maga is bizonytalan a gazdájával való kapcsolata miatt, vagy éppen olyan korszakát éli. Ivarérés környékén amúgy jól nevelt, óvatos, nem kötekedő kutyám hirtelen erősen ledominált egy elég szubmisszív kutyát a csoportban (mondjuk ha kajáról van szó, akkor a "kemény" kutyák is meghátrálnak az akarata előtt). Nem tartott rövid ideig ez az időszak, viszonylag kevés konfrontációval zárult (kopp-kopp-kopp), ő meg visszasüllyedt az óvatos megközelítési módjába.
2014. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az egyik Német juhászom remek munkakutya volt, mint fegyelmezőben mint őrző védőben. Kemény kutya volt félelmet nem ismert, viszont nem volt domináns. Ez alatt azt értem, hogy szinte bármilyen kutyához oda lehetett engedni, nem volt provokatív magatartása, nem akart verekedni, nem akart másik kutyát meghágni, de nem is félt a másik kutyától. Tehát kemény kutya, de nem volt domináns. A másik kutyám szintén remek munkakutya volt, de már domináns alkat volt. Nem kezdett verekedést de ha már nem volt más választás és neki mentek, akkor beleállt a verekedésbe és nyertesen jött ki.
2014. márc. 10. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!