Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy reagálnátok, ha egy...

Ti hogy reagálnátok, ha egy ismerősötök (nem barát! ) ezt mondaná?

Figyelt kérdés

Ezt az egyént mindig ismertem, mióta kutyám van, mert egyszerre sétáltatunk. Nekem van egy fajtatiszta kutyám, akivel járunk kiállításokra, de csak ritkán, ha a közelben van. Mivel fajtatiszta, beteges fajta, ráadásul kis termetű (cavalier), emiatt drága volt (nekem nem, többet is adtam volna érte), rákezdte, hogy sznob vagyok, miért nem jó nekem egy keverék, aki ugyanolyan jó társam lehet...

Én az utóbbi tényt tudom, de kislány korom óta vágyam volt egy ilyen kutya, ennek nagyjából 20 éve.


De pár hete vittem oltásra a kutyát, és a dokinál volt egy 10 kiló körüli, gyönyörű keverék kutyus, és mondták, hogy nem tudtak neki gazdit találni, így is a gyepiseknek akarták adni az előző gazdák - persze, rögtön elhoztam. És azóta kevesebbet mondja, de még hangoztatja.


Félreértés ne essék, nem miatta fogadtam be őt, hanem mert nagyon megtetszett a kutya, és telitalálat volt, teljesen összeillünk.


De a kérdés: ti mit reagálnátok, ha emiatt mondják rátok, hogy sznob? Nekünk emiatt elég nagy veszekedésünk is volt már, és idegileg teljesen ki vagyok készülve, hogy aznap mi lesz, és ez a kutyámon is látszik.


2014. márc. 6. 19:16
1 2
 1/17 Akiteki ***** válasza:
95%
A szemébe nézel, bájosan rámosolyogsz és közlöd, hogy annyira igaza van, hogy az már fáj. Nincs sértőbb, mint körberöhögni valakit.
2014. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Már próbáltam elengedni a fülem mellett, de a körberöhögést megpróbálom még. Még úgy is hátra van az esti eü sétánk.


Ja, emellett azt is mondja, hogy állatkínzó vagoyk, mert 2 kutyát tartok panelba. Két kicsit: a cavalier kb. 6 kiló, a másik 9-10. És megvan a napi 3 sétájuk, ebből egy fél órás, a másik 15 perc, a harmadik meg 1.5 óra körül szokott lenni.


Köszi.

2014. márc. 6. 19:20
 3/17 A kérdező kommentje:
* vagyok
2014. márc. 6. 19:20
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
mutatsz róluk képet?
2014. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Bocs, most nem, mert eltűnt az USB kábelem... már egy hete keresem, de azt hiszem, beszerzek egyet.
2014. márc. 6. 19:33
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy egy blenheim szuka cavalier, és egy halványbarna alapon sötétbarna foltos kan. Ő majd ivartalanítva is lesz.
2014. márc. 6. 19:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne sétáljatok együtt, és akkor békénhagy!
2014. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki zavar,elkerülöm.Nem vagyok hozzá ragasztva.
2014. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akiteki jól mondja. Fölösleges felvenni a harcot a hülyékkel, mert úgyis kimagyarázza magát. Kerüld, ne sétálj vele, akkor majd észreveszi magát. Amúgy ez a "mekkora sznob vagy mert fajtatiszta kutyád van" tipikusan a komplexusos gazdik szlogenje. Mert még ha kutyagyárostól, szaporítótól vetted volna akkor megértem a leszólását, de így... Ez már túlzás csöppet.
2014. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:

Kutyákat kérdezted már, hol a kábel? :)

A legközelebbi ilyen beszólásnál mondd meg neki, hogy annyira sznob vagy, hogy nem is szeretnél az ő kutyájával mutatkozni, mert égő lenne.

2014. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!