Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancsok már "felkeltek"...

Firestorm kérdése:

A kullancsok már "felkeltek" a téli álmukból?

Figyelt kérdés
Szeretném vinni kicsit erdőzni az ebovicsot,viszont nincsen semmi kullancsriasztó rajta.Mennyire ajánlatos?
2014. márc. 7. 10:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ajánlott. Két napja kutyasétáltatás után találtam egyet a hajamban (szerencsére csak a hajamban, de azért sokkot kaptam), tegnap meg a lovamba mászott bele egy, pedig nem erdős területen lakunk.

Nagyon enyhe volt a tél, nem fagytak el.

2014. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen enyhe tél volt szerintem még téli álmot se aludtak..
2014. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Akkor keresek valamit neki,még talán van tavalyról.

Akkor elég hülyének mondhatom magam,mert télen is állandóan mentünk a mezőre amikor tehettük :S

2014. márc. 7. 10:19
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy! Szerintem ez a mostani 15 fok körüli hőmérséklet ébresztette fel őket, mert hirtelen megjelentek, télen nem találkoztam eggyel se, pedig ugyan ott volt a ló, ahol eddig is és ezelőtt nem ment bele kullancs.
2014. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A párom kutyusa most pusztult el Babézia miatt. Szegénynek ez volt a második és a gyors orvosi segítség sem tudta megmenteni, el kellett altatni :(

Ne kockáztass, igazából ki sem fagytak rendesen 6-7 fok körül ők már aktívkodnak.

Mikor mi bevittük a kutyust, a váróban volt egy kis szobakutya, simogatás közben esett ki belőle egy, nem csípte még meg. A doki azt mondta bárhol összeszedhette, mivel már városon belül is sokan vannak, nem csak az erdőkben, és az enyhe tél miatt túlszaporodtak.


Gondolom a doki csak tudja, hogy mit bír ki a kullancs és mit nem.

2014. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy mínusz 20 fokot is kibírnak csak elbújnak,szóval nem halnak meg ezek a dögök.Tavaly emberre való riasztót használtunk,tökéletesen bevált.Idén marad a Killtix vagy Foresto.
2014. márc. 7. 10:37
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém egy évesen, februárban lett babéziás. Az orvos mondta, hogy ha tartósan -5 fok felett van hőmérséklet, akkor kell a védelem.
2014. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Akkor nem kockáztatok,a naivságom miatt már így is veszélyeztettem szegényt,hogy nem gondolkodtam előre.Inkább veszek neki ma és rárakom még a nagy séta előtt.
2014. márc. 7. 10:45
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Januárban, -2 fokban is találtam élő, mozgó kullancsot a kutyám szőrén... Most már vígan élik világukat a mocskok.
2014. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem honnan lett ez a sok fertőző kullancs?Annak idején még a 90'es években anyu semmit nem használt a kutyáira és minden nap erdőztek,természetesen kullancsot gyűjtöttek be a kutyák,de otthon ki lettek szedve és vígan éltek minden betegség-fertőzés nélkül.

Nekem meg van az összeesküvés elméletem erre az egészre,úgy gondolom nem véletlenül terjedtek el az akár emberre akár állatra halált okozható kullancsok.

2014. márc. 7. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!