Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül kb. egy kis...

Mennyibe kerül kb. egy kis termetű szobakutya tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen tájékozatlan vagyok kutya-témában, ezért kérném a segítségeteket. Oltások, etetés havonta, egyéb költségek...Godolom sok dologtól függhetnek a költségek, csak úgy nagyjából érdekelne.


Köszönöm szépen.


2014. márc. 7. 11:18
1 2
 1/11 Firestorm ***** válasza:

6 hetesen parvó

8 hetesen kombi

10 hetesen kombi

12 hetesen veszettség


Általában 4000-5000 ft 1 oltás.

Féreghajtó 300-400 ft,amit 3 havonta ismételni kell,de mivel kistestű így csak felet kell neki adni,mivel 1 egész 10kg-ig van,tehát egy fél 5 kg-os kutyára van.

Mekkora az a kis termetű kg-ban illetve mekkora lesz?

Általában egy kistestű kutya elég kevésbe kerül,viszont érdemes havi szinten 1-2 ezer forintot félre rakni arra az esetre,ha valami miatt orvoshoz kell szaladni vele.


Ez a táp pl jó lenne neki és jó darabig ki is tartana:


[link]

2014. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az oltás kb 3500-4000 ft. Mivel a miénk már felnőtt, ezért csak évente 2x kap oltást. (veszettség + kombi)

A kajája pár ezerből megvan. Emellett kell neki télre valami ruha, kutyakozmetikus 6-8 hetente.

2014. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kölyökkorban költségesebb. A kölyökkori oltások 3-5000 Ftba kerülnek általában, és szintén kölyökkorban érdemes kicsit többet áldozni vitaminokra, étrendkiegészítőkre. Meg persze a kosár, póráz, nyakörv, egyéb felszerelések sem olcsók, de a) csak egyszer kell beruházni, b) sokkal olcsóbb házilagos megoldások is vannak, mint pl. a drága bolti puccos fekhelyek meg csilivili pórázok.


Nekem egy 7 kilós kiskutyám van, 9 éves. Szuperprémium tápot kap, aminek kilója 1000 Ft körül mozog, de nagy kiszerelésben veszem netről, úgy olcsóbb.

Még sosem számoltam ki, de szerintem havi 8-10000 Ft-ból bőségesen kijön az "alapjárat" úgy, hogy mindenből a legjobbat kapja, vitaminokat stb. Ha állatorvoshoz kell vinni valamiért (szerencsére ritkán kell) eléggé megugorhat ez az összeg.

2014. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


A kutyakozmetikus fürdetés nélkül is 3000-t kér el. A kutyánknak 2 kabátja van (egyik 4000 volt, egyedileg készítettük, a másikat boltban vettük 2800-ért)

Plusz van 2 pulcsija, darabja 2500 ft volt.

2014. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszokat.

Ez egyelőre egy elméleti kérdés...párom édesanyja gondolkodik, hogy szeretne kiskutyát, de őszintén szólva én tartok tőle, hogy megfelelően tudna vele bánni. A másik dolog meg az anyagiak. Már így is elég sok dologban a párom segíti ki és szerintem nemigen gondolt bele, hogy mennyibe is kerül a kutyatartás. Egyelőre gyűjtöm az információkat, mert nekem sosem volt kutyám és szerintem neki sem.

2014. márc. 7. 13:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ami azt illeti, szerintem a kutyatartásban az anyagi áldozat a legkevesebb. Ez nem olyan, mint pl. egy biztosítás, hogy havonta leteszem az X ezer forintot és működik a dolog. Sokkal több időt és energiát kíván a kutyatartás, mint amennyi pénzt. Persze ugyanakkor kárpótol is mindezért. :)
2014. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

első év cc: 365 000.-ft minimum . ez napi 1000.-ft os költség .

állatorvosi költségek NÉLKÜL !!!!!!

kaja, kajás tálak, pórázok ,nyakörvek, pihenő hely - esetleg ágy , víz, kakis zacskók, kullancs és bolha elleni szerek ez akár + 2500 .-ft / hó !!! , féreghajtó 3-4 havonta .

+ állatorvosi költségek :: ez az első 12 hétben 20-25 000.-ft az oltások ára , 40000.- ft a chipp , esetleges és javasolt ivartalanítás 20-25 000.-ft , farkaskörmök leszedése , ha még megvan 8000/ db . ( a kis testű kutyáknál ez sűrűn leszakad az elülső lábaikon ,és akkor sokkal drágább a műtét ). bármi nemű betegség esetén a gyógyszerek horribilis árúak !!!

a legkisebb ,legrövidebb betegség esetén is komolyak az állatorvosi költségek !!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
megéri-e ???? IGEN !
2014. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
javítás : a chip természetes csak 4 000.- ft !!
2014. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első évben kerül a legtöbbe egy kutya.

Tenyésztőtől vásárolt kutya 90-150 ezer ft

Oltások darabonként 4-5 ezer ft (ebből 3-4 db kell,orvostól függ)

Féreghajtó 3-4 havonta 300-400 ft

2 db tál, nyakörv,póráz,fekhely,kutyakefe,sampon,néhány kutyajaték,labda

kutyatáp -attól függ,hogy mit kap

kutyakozmetika-ha olyan fajta.



Nekünk 2 bichonunk van.

Évente 12 ezer ft (veszettség+ kombi) oltás/ kutya

Évente 2x visszük kozmetikába őket 4500 ft/kutya/alkalom

Nyersen etetek így kb 3 ezer ftból kijövök a két kutyára havonta.

Amikor tápot kaptak akkor 6 ezer ft volt a két kutya etetése ( Acana bárányos tápot kaptak)

Féreghajtás 4 havonta 400 ft


Hirtelen lebetegedés meg 5000 ftól 100 ezer ft-ig is terjedhet.

Tényleg jó ötlet félre rakni a kutyára,váratlan orvosi költség esetén.


+ kutyaovi,kutyasuli

2014. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!