Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik "kombó" a legbiztosabb...

Melyik "kombó" a legbiztosabb kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

Hallottam,hogy elkezdődött a kullancs invázió,és sokkal súlyosabb a babézia is,mint eddig volt.

Mi nem járunk túl gyakran erdőbe,de van kertünk és a kutyaiskolában is elég magas a fű.

Semmiképpen se szeretném,hogy egy ilyen dög miatt történjen valami a kutyámmal.Azt hallottam,hogy egy spot-on mellett valamilyen spray nagyon ajánlott,és így sokkal hatásosabb a védelem.Ti melyik kettő párosítást ajánljátok??(a nyakörv nem jöhet szóba,kiállítási hosszúszőrü kutya)

Holnap mennénk túrázni és sajnos nem rendel sajnos a dokink,ezért kérek tőletek segítséget.Előre is köszönöm!


2014. márc. 7. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A bolha/kullancs nyakörv nem okoz semmi gondot a szőrrel, hosszú szőrű kutyám van, lassan egy éve van ilyen nyakörve, egyszer cseréltük, nem látszik semmi.
2014. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy keresd meg az állatorvosotokat és kérdezd meg őt. Neki kell hogy legyenek visszajelzései a cseppekről és nyakörvekről.

A bolhák és a kullancsok sem egyformák és válogatnak, hogy mibe akarnak belehalni. A mi környékünkön X nevű csepp és Y nevű csepp nem hatásos, míg 8 faluval arrébb meg pont azokat használják nagy szeretettel.

2014. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amúgy, hogy a kérdésre válaszoljak, nekünk az advantix csepp és a foresto nyakörv együttes használata vált be.

Első voltam

2014. márc. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem nagyon kéne kombózni ezeket, ugynis nem reklámozzák, de ezek tömény és burtális mérgek, az, hogy rákkeltő csak a jéghegy csúcsa idegkároító hetástól elkezdve minden van. Tudom, hogy nagy szívás egy babézia, mert nekem is volt már, de jóból is megárt a sok, tényleg a kutya életét rövidíted meg ezekkel. Max 1, de az már nagyon max, amit használj. És az alapos átnézést semmi nem helyettesíti, nem kell lustának lenni.
2014. márc. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi régebben exspotot használtunk, az bevált, de úgy gondoltuk, kipróbáljuk a Kiltix nyakörvet (anyagi szempontokat is fontolgatva).


Az az igazság, hogy ezek a szerek valóban erős mérgek, a nyakörvre nincs, de a cseppekre rá is volt írva, hogy kesztyűben csepegtessünk, és megterhelik a májat. S mint tudjuk, az ilyen mérgek a májat terhelik, szóval én se halmoznám őket (pláne nem két olyat, ami csak állatorvosnál kapható). Legfeljebb ultrahangos kullancsriasztóval egészíteném ki a vegyszeres védelmet, mivel van olyan ismerősöm, akinél pl csak ez segített. Vagy vannak ilyen házi kencék.


Az az igazság, hogy az, hogy mit érdemes használni, elsősorban a kutyától függ. Van olyan, akinek x termék válik be, és y termék, amit mindenki más nagyon ajánl, valósággal vonzza rá a kullancsokat.

2014. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mivel sokat,és rendszeresen túrázunk, a kutya pedig kiállítási és félhosszú szőrű :) pár kullancs és bolhairtót kipróbáltunk . mivel a kutyánk szinte mindíg fürdik ( tavak,folyók,patakok, tócsák, esővízzel teli árok, vizespohár, ...bárhol!) szóval a legjobban bevált a : prac-tic nevű spon on , ami 4-5 hétig biztosítja a védettséget, de a használat után 2 héttel még beugrik a FORESTÓ nyakörv ( mivel a nyakörv hatóanyagainak cc: 2 hét kell ,így a spot on levédi azt a két hetet. aztán jöhet 6-7 hónap nyugalom . ( mivel sokat fürdik - úszik a kutya a nyakörv védettsége értelemszerűen csökken ,. bár vízálló, de nem örökké :) így árban sem mindegy : prac-tic 3 500.-ft / 1 hónap . forestó 8 000.-ft / 6-7 hónap ( 8 hónapig is védettséget ad, de a rendszeres úszás miatt jelentősen csökken az idő ).
2014. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a scalibor nyakörv bevált. A spot-on (pl. frontline nem). Hozzáteszem, hogy hosszúszőrű kutyám van (komondor).

A neostomosan is jó, csak macerásabb (2 hetente, de inkább 10 naponta be kell vele fújni a kutyát).

Szerintem hasznosak az ilyen egész napos túráknál a 24 vagy 48 órás védelmet adó gyorsspray-k.

2014. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én leveszem a nyakörvet, mielőtt a kutyám vízbe menne, mert veszélyes lehet a vízi élőlényekre.

Jah, olyan fújós riasztót mi is veszünk szerintem. Szúnyogra biztos.

2014. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak Forestot használok a kistestű kutyámra lassan 1 éve.Az első két hétben volt benne egy dög jól megszívva aztán tegnapelőtt is összeszetünk egyet a vízparton, nem volt még megszívva, nagyon bele sem volt fúrodva meg döglődött így gyorsan kihúztam.Egyik szer sem 100%-os.
2014. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Promeris duo csepp, + amikor erdőbe, vagy fertőzöttebb területre mentek, fújd át a kutyát Neostomosannal.
2014. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!