Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhásság. Szóval, szerintem...

Bolhásság. Szóval, szerintem a környékkel lehet a gond, mert ami óta itt lakunk (lassan egy éve) állandóan bolhásak lesznek az állatok. Legutóbbi bolhairtó kemény 2 hétig használt. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Neostomosan-al körbe fújom az egész lakást, kimosok mindent, a kutyákat is átmossuk samponnal, Neostomosan-al, szárítás, majd rá a csepp. Az nap már le sem visszük őket, csak más nap 11-12 óra körül... Több, mint fél nap telik el magyarán.



Próbáltunk már: Panzi nyakörvet, Biospotix nyakörvet, Duoband nyakörvet, Frontline cseppet, Fypryst cseppet.

Mivel van cicánk, ezért Kiltix, Advantix és a többi X-es cucc kizárva. Az utóbbi időben egy kutyához sem engedjük oda őket, mert úgy hallottuk, hogy szinte az összes környékbeli jószág bolhás.

Mit tehetnék? Mit ajánlotok? El fogunk költözni, HA lesz hova (albérlet), de addig is kéne valami megoldás. Sajnos 3000Ft/db feletti dolgokat most nem engedhetünk meg magunknak, nem állunk úgy anyagilag jelenleg.


Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2014. márc. 9. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A spot onok nem sokat érnek,ahogy láthattad is.

Mi foresto nyakörvet használunk,8 ezer ft a nagy,a kicsi 6 körül van.De 8 hónapig tart,ha leosztod,az havi egy ezres.


Nálunk csak ez vált be,mióta ezt használjuk,nincs bolha se kullancs.

2014. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Anno a kemény 600Ft-os nyakörv is jó volt, most meg... :(

Azért váltottunk cseppekre, mert mindenki azzal jött, hogy a nyakörvek gyengék (mondta ezt kutyás, állatorvos, stb).


Megpróbálok akkor erre összegyűjteni pénzt, bár az bele fog telni egy kis időbe.

Nálatok mennyire bolhás a környék egyébként? Mert itt borzasztóan. :S (pedig még csak erdőbe meg vízpartra sem visszük őket)

2014. márc. 9. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is elég sok a bolha meg a kullancs, mi Piret Mixet fújunk fésűre és átfésüljük őket vele szőrnövekedéssel ellentétesen. Eddig használt (se kullancs, se bolha nincs egy ideje) pedig a szomszéd labradorban lehet látni ahogy rohangálnak :S.

Cicákra nem nagyon lehet használni, mert a szervezetbe nem kerülhet, mi is csak a kutyusok hátán,hasán, nyakán használjuk, aztán bejövés előtt áttöröljük őket szarvasbőr-kendővel, mert nekem is van cicám.

2014. márc. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,nálunk kullancs volt sok...szó szerint hemzsegtek a kutyán,egy-egy séta után.A bolhák inkább a cicára voltak jellemzőek,de a foresto óta egyetlen egy sincs.Se kullancs,se bolha.
2014. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Foresto. Ha cseppet akarsz, akkor pedig Promeris Duo. Advantix van macskának is.
2014. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy, hogy csepp vagy nyakörv. :) Nyakörvet annyiból szeretem jobba, mert akkor más kutyások is látják, hogy védve vagyunk.

Szét fogok nézni, sajnos most tényleg meg kell húznom a nadrágszíjat, szóval valószínűleg azt fogom választani, ami ár-érték arányban a legjobb.

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még a tapasztalatok! :)

2014. márc. 11. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!