Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok az őrző fajták,...

Melyek azok az őrző fajták, amik első kutyának is jók?

Figyelt kérdés
Még nem volt kutyám,de nemrég betörtek hozzám és elrettentésre kellene.Járnánk kutyaiskolába is.(van riasztó is,az effajta válaszokkal kíméljetek) A kaukázusitól,rottweiler-től meg az ehhez hasonló kutyáktól tartok,félek,hogy ha elrontok valamit a nevelésében,akkor nagyon agresszív lesz és még a családtagokat is megtámadná.Esetleg a németjuhászra gondoltam.Szerintetek?
2014. márc. 9. 20:32
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
15%
Szia, nekünk a gyerekekkel skótjuhászaink vannak, ők nagyon jók, barátságosak azzal, akit ismernek, vagy ha a közelükben van egy családtag, de ha az utcán valami csak elsétál, akkor ugat, néha túlzásba viszik, de még mindig jobb, mint a lónak a túloldala :)
2014. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább valami jelzőkutyát vennék, ami passzol az igényeitekhez. Vagy valami óriástestű, barátságos fajtát. Aki nem ismeri a fajtákat, annak már a méret is riasztó.
2014. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
németjuhász az jó. Elsőnek is pláne, esetleg óriás schnautzer, Kisebb termetűekből meg terrierek, egyéb terelőkutyák, vagy menhelyi koktélvérű. Gondold meg mennyit áldoznál rá...
2014. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Menhelyi keverék?
2014. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Németjuhász,Cane Corso,Argentín dog,


Hát igazából ezt így lehetetlen megmondani hogy milyen kutya való hozzád ebből a 4 sorból,olyat válassz ami tetszik is!Szerintem a neveléssel nem lesz gond mert írtad hogy mennétek kutyaiskolába tehát komolyan gondolod.

A nagyobb termetűeknél csak diszplázia szűrtekben gondolkodj!

2014. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

A német juhászkutya szerintem megfelelne mert viszonylag könnyű a nevelése és házőrzőnek is jó.

Esetleg még nézelődhetnél a menhelyeken is.

2014. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

Ha németjucit veszel show vonalból, akkor azzal kb akármit is csinálhatsz, a legtöbbje nem fogja neked elriasztani a betörőt, a munkavonalassal meg első kutyának ne kezdj. Bár mindkettő hajlamos a fejedre nőni, ha megérzik a gyengédet, ezért van annyi elcs.szett családi kutya köztük. Az óriássnaci jó választás lehet szerintem is, bár még nem volt vele közelebbi tapasztalatom, annyit tudok, hogy makacs nagy pupákok.

Én ÖV-s kutyát, amit ugye eleve arra terveztek, hogy személyt védjen, tehát nem teketóriázik, hogy emberre menjen, nem ajánlanék neked eső kutyának nyugodt szívvel.

Egy előző válaszolónak igazat adok viszont abban, hogy egy nagy termetű, morcos kinézetű (vajszívű) ugatós kutya tökéletes ilyen célra. Ha menhelyen megkérdezed, biztos vagyok benne, hogy mutatnak ilyen kutyát. Arra még rápakolsz egy kis kutyasulit, megtanítod neki mire jelezzen és tökéletes is lesz.

2014. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%

újfundlandi.. óriási kutya óriási szívvel .. ha egy ilyen van a kertetekben akkor még az utcát is elkerüli.. de ha alaposan utána olvasol akkor mást se fog kiadni mint: barátságos

szereti a vizet

szereti a gyerekeket

de hogyha mindenképp örző védőt akarsz akkor vagy ausztrál pásztor kutya vagy németjuhász kutya :)

2014. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Hát kb. igazi őv-s kutya nincs számodra megfelelő. A német juhász is kemény kutya, ha megfelelő helyről van, ha meg nem az, akkor nem alkalmas őrzésre.
2014. márc. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért az argentin dogot ne ajánljuk már kezdőnek!! Azt ha elcseszi, még veszélyesebb, mint egy rotti.
2014. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!