Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után?

Ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Ma 11kor ivartalanítják a 8 hónapos, nagytestű szuka kutyámat. Tudom, hogy mindent elmond a doki, de azért meghallgatnék másokat, tapasztalatokat, hogy kinek hogy bírta a kutyája, mennyi időre vittétek le, volt-e valami probléma, igaz-e, hogy hízékonyabb lesz, satöbbi. Mindent jól szeretnék csinálni. Az előző kutyáim menhelyről voltak, már ivartalanítva kerültek hozzám, sosem csináltam végig ezt a procedúrát. Vasárnapig végig itthon leszünk vele, ez elég?
2014. márc. 10. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1,5 évesen lett ivartalanítva a kanom. Altatás után, míg nem teljesen tiszta ne adj neki kaját, hagyd meleg helyen. Nekem elég nehezen ébredt, még itthon a kocsiból is úgy kellett ölben behozni (se lépcső, semmi). Ha ott lesztek vele, akkor a gallér nem létszükséglet, csak figyeljétek, ne nyalogassa. Nálunk 4 gallér (egy TV, meg egy üveges szekrény)ment tönkre 2nap alatt úgyhogy feladtuk hamar. Az enyém kinti kutya, próbáltuk bent tartani, de nem ment, ahogy esélye volt rá, kislisszant és rohant. Ennek következtében volt egy kis komplikáció, úgyhogy vissza kellett menni a dokihoz.

Nekem nem lett hízékonyabb, inkább átrendeződött a formája. Amúgy ha eleget mozgatod, nem fog elhízni. Az én kanom kicsit lustább lett ( nem pörög egész nap ezerrel), ezen kívül semmi változás, talán kicsit kevésbé domináns.

2014. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Hazamész, lerakod egy fűtött, lehetőleg sötét nyugodt helyre, a padlóra egy takaróra (ne ágyra vagy olyan helyre, ahonnan leeshet). Inni, csak akkor kap, ha már teljesen felébredt, enni pedig vagy csak este, vagy holnap reggel, kevesebbet a megszokottnál. Első napokban kissebb séták, 10 napig vigyázz, ne ugráljon, nehogy kinyiljon a seb. Van olyan kutya, amelyik nehezebben viseli, esetleg sír/haluciál, míg fel nem ébred. Nem kell aggódni, kap fájdalomcsillapítót, nincs semmi baja. Ritkán, de előfordul, hogy hízákonyabb lesz, de nem kell aggódni, kevesebb kaja, több mozgatás és nem lesz gond. Viselkedésbeli változás nincs, a varratszedés után olyan, mintha nem is lett volna műtve. A legtöbb esetben a gazda stresszeli a kutyát műtét után, ők kevésbé viselik jól a műtétet, mit a kutyák:)

Nyugi, jó döntést hoztál, ne aggód túl:)

2014. márc. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A miénk kistestű, 13 hónaposan lett ivartalanítva. Másnap már nem győztem rászólni, hogy ne ugráljon a bútoron, meg ne szaladgáljon annyit. A fájdalomcsillapítót sem kapta már a második napon sem. Az én tapasztalatom az, hogy ha ügyes az orvos, nagyon hamar túl vannak rajta, az első 24 óra, ami egy kicsit nyűgös nekik.
2014. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem stresszelem, próbálok nyugodt maradni. Csak sajnálom őt, bár tudom, hogy hosszútávon ez a legjobb megoldás. Meg közben én is beteg vagyok, ami erősíti az empátiát :D
2014. márc. 10. 08:36
 5/10 Firestorm ***** válasza:
A szukámat 1,5 órára vitték el,ébredés után rettentően sírt (Gondolom azért,mert nem tudta mi van,hogy mitől ilyen furi a világ egyik percről a másikra),amíg nem tudott lábra állni és stabilan menni,se enni se inni nem adtam neki.Jó pár óra múlva értük csak el ezt az állapotot lementünk egy egészségügyi sétára és jöttünk is haza.Másnapra ugyanolyan csibész volt,mint előtte.Nem lett bújósabb,nem lett nyugodtabb,tényleg semmit nem változott a természete.Annyi változás volt,hogy most már mindent megeszik/megenne azelőtt pedig rossz evő volt.Volt olyan,hogy 2 napig semmit nem evett.Azóta hízott,de most fogyókúrán van.A parabolát akkor adtuk rá,ha elmentünk itthonról,amúgy nem volt rajta.Vasárnapig bőven elég,hogy otthon vagy vele.Hidd el téged jobban megvisel a műtét,mint őt :)) Nem lesz gond,semmi komplikáció!:)
2014. márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Firestorm ***** válasza:

Az enyém alapból nem kapott fájdalomcsillapítót,csak a műtét alatt az altató cuccba volt benne.

Igen azt elfelejtettem írni,amit fentebb is írtak,hogy meleg helyre tedd és földre.

2014. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóak elég részletes leírták már.

Amit tudok tanácsolni, hogy azért nem kell túlzottan elkényeztetni. Én egy másfajta műtét után pátyolgattam jobban, igaz szerintem eleinte kellett is neki. Túl sokáig voltam engedékenyebb akár egy ül paranccsal. Utána hosszabb idő volt míg visszaálltunk. :)

2014. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kistestű szuka kutyám másfél évesen lett műtve.

Aznap (tehát ma) már nem ehet, nem is ihat.

Én másnap 3-4 alkalommal vittem le, hogy pisiljen. Kakilni nem tudott/nem mert (gondolom fájt a vágás miatt) 2 napig, akkor adtam neki egy kis natur joghurtot, az segített, nem volt hasmenése, de nem volt olyan kemény a kakija. 3. naptól már 5-10 perceket sétáltunk, a varratszedés után pedig már mindent úgy csináltunk, mint a műtét előtt.

A kutyám egy zabagép, világ életében volt egy kis hasa, és tartottam tőle, hogy el fog hízni. Szerintem viszont azóta fogyott is, mert jobban figyelek rá, ha látom, hogy hízott egy picit, akkor kicsit kevesebb kaját kap, ennyi.

Figyelj rá oda, és nem fog hízni egy grammot sem.

2014. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemrég (kb két hete) ivartalanították az 1 éves kan kutyámat. Bár a kanoknál ez kisebb dolog, látszólag megszenvedte, inkább lelki törés volt neki. Két napig nagyon sajnáltuk, pisi csak pórázon, rövid séta, bent aludt,kutyaruha majd kutyagallér. Azután lebukott a kis piszok, kiderült, hogy már a harmadik napon ugrált volna, de rájátszott. (A depis kutya hirtelen rájött, hogy ha kajáról van szó, mégis tud mozogni.) Szóval a hozzáállásra is figyeljetek, ne sajnáljátok túl, mert ő is betegnek fogja magát érezni tőle. Amit a többiek mondtak, csak ismételni tudom. Meleg hely, padló, első nap ne kapjon enni, inni is csak akkor, ha teljesen felébredt (este). Mi egyébként hagytuk hadd pihenjen a dokinál, és csak később hoztuk el, így ott ki tudta magát aludni.

A sebet én neogranormonnal kentem.

2014. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most ébredezik, a szeme már tiszta. Állni már tud, menni nem. Egy másik műtéttel volt egybekötve az ivartalanítás. Volt a hátán két hatalmas csomó, azt is eltávolították, tehát két helyen érzékeny most neki. Holnap megyünk vissza kontrollra, a nehezén talán már túl van.
2014. márc. 10. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!