Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzám illene egy Husky?

Dominika_ kérdése:

Hozzám illene egy Husky?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy huskyt, de sok negativ dolgot hallok róluk. Eddig, és még mindig szeretnék egyet. De nem tudom eldönteni hogy tegyem ezeket félre és hallgassak magamra, vagy nézzek más kutyafajták után ? megköszönném ha kapnék tanácsot.
2014. márc. 10. 11:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Milyen negatív dolgokat hallottál róluk?


És ezek ellenére mi az ami miatt még mindig annyira nagyon szeretnél egy ilyen kutyát? ( a mert nagyon tetszik erre nem válasz)


Mire kéne neked ilyen kutya? Mit tudnál neki adni hogy jó élete legyen?

2014. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Minden kutya a maga nemében, adott passzoló gazda mellett nagyon jó. Ha egy kutyáról azt mondják, hogy öntörvényű, akkor a legtöbb gazdijelölt negatívként értelmezi azt, de a szintén öntörvényű gazdának ez a legnagyobb dicséret.

Én pl. szeretem, hogy a kutyám nem mindenkinek ugrik a nyakába, míg másoknak ez egy negatív tulajdonság (ti. tartózkodó)

2014. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
a negativ dolgokhoz kapcsolodoan . például : nem hűségesek, elszöknek, nehezen tanithatoak. Én mikor rájöttem hogy Huskyt szeretnék nem csak a kinézete fogott meg. nagyon kitartó hűséges kutya és rendkivül okos. A körülményeit amire szüksége van én ugy gondolom be tudnám tartani. napi 2-3 órát lenne időm vele foglalkozni.
2014. márc. 10. 11:41
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, mire szeretnéd és mennyit tudnál vele foglalkozni, hol tartanád.

A Husky, mivel szánhúzó, nagyon nagy mozgásigénye van, amit ki kell elégíteni, különben tényleg elszökik és "kifutja" magát.

"Túl" barátságos, ezért házőrzőnek teljesen alkalmatlan.

Egy barátomnak volt huskyja, ő úgy szokta mondani, hogy a husky az a kutya, aki nem elijeszti a betörőt, nem szépen bekíséri a lakásba :)

Egyébként egy tündér, olyan, mint egy gyerek és örökre az is marad :)

2014. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

"a negativ dolgokhoz kapcsolodoan . például : nem hűségesek, elszöknek, nehezen tanithatoak."

"nem csak a kinézete fogott meg. nagyon kitartó hűséges kutya és rendkivül okos."


Egy kicsit ellentmondasz magadnak.


1. " nem hűségesek" - Fajtától függetlenül minden kutya hűséges ahhoz a gazdához, aki tanítja, neveli, foglalkozik vele, gondozza.


2. "elszöknek" - Bizony, ha a husky nincs kellőképp lefárasztva akkor bizony szökősek. Természetükből adódóan "vándorló" kutyák (lásd; előélet, a fajta használata), ezért szüksége van a napi sétára, futásra, mozgásra és játékra a többi kutyával. Nagyon falkacentrikus.


3. "nehezen tanithatoak" - A taníthatósággal nincs gond, sőt, kifejezetten okos kutyák! Viszont ezt az intelligenciát "önös célokra" is szeretik alkalmazni, szóval amíg egy sheltie vagy egy németjuci 1000x megcsinálja neked kérdés nélkül az ül parancsot, addig a husky a 10. ülés után gondol egyet hogy "minek még 990x leülnöm, ha már megcsináltam 10x?" Ilyen szempontból neked is makacsnak és önfejűnek kell lenned, mert ha ráhagyod a dolgokat akkor kapcsolni fog a kis agya és tudni fogja hogy járjon túl az eszeden.

2014. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi segitséget. A mozgás szempontjábol tudnék rá elég időt szakítani. A makacsságával igazábol még talán kedvező is nekem. olvastam egy helyen hogy "maguknak választják ki a gazdájukat" . és nem feltétlenül azt az embert akire számitottunk. Ez a kutya azért is érdekel engem mert szeretnék megküzdeni azért hogy egy kutya szeressen és tiszteljen. Nem feltétlenül szeretnék egy olyan kutyát aki több emberhez is képes ugyanúgy ragaszkodni.
2014. márc. 10. 11:57
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
Biztos illene hozzád.És különben is sok minden ragad a gazdira a kutyájáról,valamint a kutyáról a gazdira.Ez mindig igaz.
2014. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Akiteki ***** válasza:
78%
Ha nem akarsz olyan kutyát, aki több emberhez is ragaszkodik, akkor felejtsd el a szánhúzókat. Nem csak a család minden tagját imádják, de az ismerősöket sőt még a postást is.
2014. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
4%
Minden kutya illik minden emberhez. Ha bemész egy kis állatkereskedésbe és találsz több Huskyt akkor vehetsz egyet, de azt vedd meg amelyik elsőnek felnézett rád, mert az szeretni fog. A Huskyk kissé agresszívek, ezért is szánhúzókutyák. de viszont ha jól nevelt akkor az esélye annak, hogy illik hozzád a magasba ugrik.
2014. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Akiteki ***** válasza:
78%

Egy Border Collie: Orvos látott már? Milyen állatkereskedésbe? És miféle agressziv husky?

Ne szólj bele olyanba, amiről gőzöd nincs!

2014. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!