Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatás társasházban,...

Kutyaugatás társasházban, feljelentéssel, mit és hogyan lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A helyi önkormányzatok külön szabályozzák,hogy hány kutya tartható és milyen feltételekkel vagy van egy általános érvényű jogszabály erre?

Közös képviselő tehet feljelentést, ha Ő maga nem lakástulajdonos, egy társasház kezelő által megbízott egyén?

Ezt persze úgy értem, hogy a társasház lakói szóltak neki a "problémáról" Ő pedig feljelentést tesz, úgy hogy Ő esetleg nem tapasztalta a problémát mivel ott sem lakik? Ez így helyénvaló? Valamint az Önkormányzattól kapott levélben csak a közös képviselő van megjelölve (tanúk, egyéb nincs). Levélben szerepel a háztűznézés is, ez így rendben van? Mire számíthat a kutyatulajdonos,aki albérlő a lakásban?


Megjegyzendő,hogy nem egész napos ugatásról van szó. A szembe szomszédot megkérdezve kiderült,hogy a gazda munkába indulását követően 10 perc múlva 10-30 percig tartó vonyítás hallható. A Kutyatulajdonosok párszor hangfelvételt készítettek a távollétük idejéről és a 4 felvételből egyszer sem volt hallható a kutyák (2db) ugatása. Persze ez lehet véletlen,minden esetre érdekes.



2014. márc. 10. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
első szám egyes személyben nehéz lett volna leírni? Szóval, ha jól értem, ugat a kutyátok, amikor elhúztok otthonról?
2014. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

törvényben van szabályozva hogy x m2 ként hány kutyát lehet tartani. Ez függ a kutyák méretétől is.


Az hogy ugat vagy vonít teljesen mindegy. Csendháborításnak számít ugyan úgy mint ha hangosan hallgatnád a zenét. Mielőtt elmentek otthonról el kell fárasztani a kutyát annyira hogy ne legyen ereje ugatni az alvó kutya jó esetben nem hisztizik

2014. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ha úgy kezdem,hogy "barátom" "ismerősöm" kutyái,akkor is ugyan ezt a """hasznos"""" választ kaptam volna biztos.

Igen...nehezemre esett volna E/1-be írni, mert ismerősömnek az ismerősének az ismerőséjének a kutyái. Remélem kielégítő választ tudtam adni.

Most pedig reménykedek, hogy valaki olyan is hozzászól aki jártas és tud információval szolgálni,hogy aztán Én is megoszthassam az érintettel. Köszönöm.

2014. márc. 10. 14:48
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Istenem... mivan most ez az új divat? A 70 éves szomszéd nénit nem akarod feljelenteni esetleg amikor húst kloffol?
2014. márc. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Eddig kaptam egy részben hasznos és két nem hasznos választ. Kérek minden kedves kutyatartót,aki kompetens a feltett kérdésben szereplő dolgokban (legalább 80%-ban) az válaszoljon. Az,aki azt szűri le,hogy a kérdező a feljelentő, vagy a kérdező a kutyatartó az kerülje a kérdést, ugyanis nem ez a kérdés. Köszönöm!
2014. márc. 10. 14:57
 6/17 Imola Ágnes ***** válasza:
27%
Ha nem "csend" időszakban ugat, senkinek semmi köze hozzá. Lehet jelentgetni, de semmit nem ér el vele...
2014. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Szoktatni kell a kutyát, h ne ugasson akkor, amikor elmennek a gazdái otthonról.
2014. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

vannak helyek ahol egész nap "csend" időszak... dunakeszin ismerősömre ráhívták du. 2kor a rendőröket akik ki is jöttek szólni hogy nem kéne.. 2szor már egy csekkel a kezükbe érkeztek


Amúgy ha sokáig így folytatódik ez akkor csendháborítási bírságra, idővel pedig birtokháborításira is számíthat ha jól tudom.

Ha albérlő akkor meg arra is akár hogy kirakja a főbérlő, hogy megőrizzen a jó viszonyt a szomszédokkal.

2014. márc. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Értem. A közösképviselő jogszerűen járt el,hogy úgy tett feljelentést, hogy Ő maga nem győződött meg a problémáról?

Reálisan belegondolva így bárki mondhatna bármit bárkiről.

2014. márc. 10. 15:25
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

A kutyatartás feltételei itt vanak leírva:

[link]


Az önkormányzatnak vagy társasháznak semmi köze hozzá. Ezügyben hasznos olvasmány ez:

[link]


A közös képviselő egyetlen dolgot tehet, mégpedig birtokvédelmi eljárást kezdeményezhet az "ugatós szomszéd" ellen. Ilyenkor az illetékesek kivizsgálják az esetet, megállapítják, hogy a kutya a fent linkelt jogszabálynak megfelelően van-e tartva és hogy a kelleténél többet ugat-e (ezt nem tudom hogyan állapítják meg). Ha a birtokháborítást sikerül igazolni, akkor nem tudom, hogy mi a szankció. Valószínűleg felszólítják a birtokháborítót, hogy szüntesse be a jogszerűtlen viselkedést.

2014. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!