Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ELÜTÖTTÉK! Lehet baja?

ELÜTÖTTÉK! Lehet baja?

Figyelt kérdés
Ma séta közben a puli kutyámat elütötte egy autó. A szüleim nem akarják orvoshoz vinni, mondván hogy semmi baja. Puffant...szerencsére nagy a szőre...aztán többször megpróbált felállni és lefutni az útról de mindig összerogyott. Az ölembe vettem és úgy fogtam sokáig, meg se mertem nézni hogy mi baja. Talpra állítottam, be volt húzva a farka és hiába szólongattam, mindenfele kapkodta a tekintetét de nem nézett rám, pedig ha szólok neki mindig rámnéz máskor. :( Gondolom ez a sokk miatt lehetett. Végül elindultunk, gondoltam úgy teszek mintha semmi se történt volna, és lassan kiengedte a farkát és aztán nagy nehezen elkezdett újra figyelni rám. Hazajöttünk, most teljesen olyan mint máskor, evett, vidám. De én félek hogy mégis valami baja eshetett. :/ A szüleim nem voltak ott, csak azt látják hogy olyan mint máskor. Lehet valami baja ha egyáltalán nem látszik rajta semmi?

2014. márc. 10. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet baja, belső sérülés, ami csak később jelentkezik, esetleg mikor más késő :/
2014. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Hogy tudta elütni egy autó?? Mellette voltál, nem?

Amúgy a kérdésedre válaszolva, szerintem el kellene azért vinni állatorvoshoz a biztonság kedvéért.Amúgy lehet hogy valahol megütötte magát, csak nem sántít, se semmi amiről erre lehetne következtetni.Én elvinném azért az állatorvoshoz.

2014. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Először is közterületen póráz használata kötelező.

Másodszor a kutyát trauma érte az ütés pillanatában.

Harmadjára pedig attól,hogy látszólag jól van lehet belső vérzése, belül valamelyik szerve sérülhetett, szakadhatott, törhetett, repedhetett, amely nagyon kockázatos, az eb belülről vérezhet el, vagy fertőzést kaphat, ha mondjuk a gyomor, bélrendszere károsodott.

2014. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet baja, nagyon komoly baja. Kutyámat egy hónapja elütötte a vonat, rohantunk az orvoshoz, műtét, nyugtatók, fájdalomcsillapítók, 4 napra rá mégis meghalt belső sérülés miatt. Azonnal el kéne vinnetek orvoshoz, hatalmas kockázatot viseltek ezzel.
2014. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vigyétek orvoshoz! Lehet hogy nincsenek külső sérülései, de attól még belső lehet!

A szüleidnek pedig üzenem, hogy gondolkodjanak el azon, hogy milyen gazdi az, aki egy baleset után nem viszi el a kutyust orvoshoz!

2014. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne minősítsük, az "áááá, nem kell neki orvos, én jobban tudom" szülői hozzáállást. Felháborító, micsoda példát mutatnak.....

Vigyétek el szegény kutyust orvoshoz, mielőtt összesik és kiderül, hogy komoly baja van. Ha más nem ezért, hogy ne az ő lelkükön száradjon, ha mégis tévednének.

Legközelebb meg telefonálni kell haza, hogy azonnal jöjjenek érted, és hozzanak pénz orvosra és indulni kell ölben a kutyával orvoshoz aztán majd ott találkoztok a rendelőben, nem órákig gondolkodni rajta!!!

2014. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok. Abból, hogy te sem tudtál rendesen (orvoshoz sietve) reagálni a helyzetre, már látszik a szüleid "hibás nevelése". Erre rá kellene mutatni nekik, hátha észbe kapnak, hogy "rideg, és felelőtlen" felnőttet fognak belőled nevelni.
2014. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, bár azzal nem értek egyet, hogy én felelőtlen lennék, hiszen mint írtam, aggódtam a kutyusért, de nincs pénzem orvoshoz vinni. Most is nagyon jól van, minden apró jelet figyeltem, de ugyanolyan boldog és életerős mint mindig. Sokat tanultam az esetből és hálát adok az égnek hogy nem történt baj. :(
2014. márc. 11. 11:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nem volt nálam telefon (el van romolva, tény hogy kész katasztrófa lett volna ha valami baj van és nem tudok telefonálni, ez igaz), apum éjfélkor ért haza az autónkkal, szóval tényleg csak a szerencsének köszönhető hogy nem lett nagy baj.
2014. márc. 11. 11:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Elvittétek már dokihoz?
2014. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!