Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talaltam egy bichon kiskutyat,...

Talaltam egy bichon kiskutyat, nagyon elhanyagolt koszos es filces is. A szemenel nagy a szoros es ossze van gubancolodva. Lehet valami baja a szemenek?

Figyelt kérdés
nem hiszem hogy fajna neki jokedvu kiskutya. mielott orvoshoz vinnem meg szeretnem furdetni es nyirni(regebben csinaltam ilyen kutyakat). a szor belenohet a szemebe??
2014. márc. 11. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

NE CSINÁLJ VELE SEMMIT!!!!


Ne fürdesd meg, ne nyírd le! Azért, mert ha megmosod, nem fogja látni a doki, hogy milyen fertőzése (bolha, egyéb) van!!!, ill. hogy milyen mértékű. Majd utána lehet mindent. A a szemébe nagyon belelóg a szőre, akkor ott esetleg visszavághatod neki, de NAGYON óvatosan, nehogy megsérüljön.


Inni kaphat, enni csak keveset.


És nagyon rendes vagy, hogy felkaroltad a kutyust és hogy dokihoz viszed :))))))))))))

2014. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan nyírd meg!A doki a nyírás után jobban megnézheti ha baja lenne.Fürdetést csak nyírás után javasolnám mert ha alapból rasztás akkor a víztől mégjobban az lesz.Nekem is bichonom van havanese, semmi baja nem lesz ha lenyírod a szőrt a szeméből!!
2014. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

69%-os, inkább maradtál volna csöndben, okosabb maradtál volna... Mi köze a szőrnek a szem állapotához?


Kérdező, vidd el mindenképp dokihoz. Igen, a szőr megnőhet annyira, hogy zavarja a kutya szemét. Nyugodtan megnyírhatod.

2014. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt. bocsanat nem pontosan fogalmaztam orvos mar latta nincs semmi baja de a semet nem nezte meg mert a kutyat elegge megviselte az oltas stb. azt mondta majd vigyem vissza... de a szemenel nagyon nagy a csomo lehet hogy nem teljesen lat tole. nem lehet hogy belenott? de akkor fajna neki ha hozzanyulok nem?? es elvileg lehetseges egyaltalan hogy beleno??
2014. márc. 11. 11:27
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

86%-os épp az a baromság, amit te írtál! Látom az észosztás az nagyon megy.


A kérdező talált egy kutyát, aki koszos és büdös a jelek szerint, ha lenyírja és megmossa, a bolhasz.rt is lemossa, holott lehet, hogy a kutya durván fertőzött és komolyabb kezelésre van szüksége, de ennek a jelét, a bolhapiszkot, a kedves gazdi lemosta a kutyáról.


Ha a szeme pl. váladékozik, de a kérdező lemossa, akkor a doki talán nem veszi észre, ha mondjuk szemfertőzése van.


Utána rendbe lehet tenni a kutyát, de amíg a doki nem nézi meg, kibírja a szutykos állapotot, valószínűleg már jó ideje ilyen elhanyagolt.


Kicsit gondolkodni kéne mielőtt lehurrogsz valakit.

2014. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, a szőre nem nőhet bele a szemébe... Nem értem, a doki nem vizsgálta meg rendesen? Nincs pl. szemgyulladása vagy valami? A hosszú szőr ugyan piszkálhatja a szemét, mint embernél a hosszú frufru, de ezen egy kutyakozmetikus könnyen tud segíteni.
2014. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
el tudom donteni hogy mit csinaljak a kutyaval en csak annyit szeretnek tudni hogy elmeletileg a szor belenohet e szemebe vagy karosithatja e.
2014. márc. 11. 11:34
 8/15 anonim ***** válasza:
NEM nőhet bele, de KÁROSÍTHATJA, ha egyfolytában ingerli neki.
2014. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de megvizsgalta csak a kutyat nagyon megviselte a sok oltas visgala stb. es azt mondta hogy holnap vigyem meg vissza.. koszonom a valaszokat..
2014. márc. 11. 11:39
 10/15 A kérdező kommentje:
de ahhoz honapokon keresztul ugy kell lenni a szornek hogy nem lat tole nem??
2014. márc. 11. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!