Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya etetése. Tudtok tanácsot...

Gyevickie kérdése:

Kutya etetése. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Van egy menhelyről befogadott, kb. 4 éves, nagytestű, szuka (májusban ivartalanítás) kutyám. Kuvasz-golden keverék ránézésre.

Ahogy pillanatnyilag etetem: reggelire száraz táp, vacsorára pedig főtt kaja (igazi hús pl. vad, belsőség, néha csirke+rizs+zöldség, alkalmanként nem csöves csontok). A menhelyen is főztek nekik+kaptak mindenféle olcsó tápokat.

A tápokkal van gondom. Mióta nálam van 5 hónapja, havonta új tápot próbálok ki mert turkálja, ott hagyja. Amit reggel nem eszik meg elrakom neki vacsira és hozzákeverem a főtthöz, úgy elfogy. A főtt kaját viszont tánclépésben kíséri a mikrótól a tányérjáig, nagyon várja, szereti.

A tápvásárlást mindig alapos utánaolvasás előzi meg, nem akarok se hulladékot ízfokozókkal, se töményen csirkét etetni vele. Ami tápot kipróbáltunk már: Cibau halas, AZP bárányos, Trainer kacsás, Naxos nyulas. A AZP-től puhát és zöldet kakált. A Cibau halast ette a legjobban, de nem allergiás kutya, nem látom értelmét a hipoallergén tápnak. Az összes többit csak ímmel-ámmal eszi. Jelenleg Naxos nyulas van.

Olvastam, hogy az életkora szerint elég lenne neki napi 1 evés. Ezt lelketlenségnek tartom + szerintem egészségesebb, kevésbé megterhelő neki 2 kisebb étkezés, mint este 1 nagy. Ráadásul elég aktív kutya, nappal kint van az udvaron (éjjelre beengedem, nappal nem is akar bejönni), sokat mászkál plussz megyek vele sétálni vagy labdázunk, rohangálunk, rongyot húzkodunk.

Mit tegyek? Próbálkozzak szorgalmasan a tápokkal, hátha valamelyik bejön, vagy hagyjam őket a fenébe? Van olyan kutya, amelyik egyszerűen nem szereti?

Nem szeretném se azt hogy hiánya legyen (tápban elméletileg vannak vitaminok is), se azt, hogy kikészüljön a gyomra a sok váltástól, azt meg végképp nem hogy allergiás legyen öreg korára (előző kutyámmal sajnos így jártam).



2014. márc. 12. 11:49
 1/8 Firestorm ***** válasza:
26%

Annyit tudsz tenni,hogy leteszed neki a tápot,ha nem eszi meg felveszed előle és a legközelebbi étkezésnél ismét lerakod neki (nem keverve!),ha nem eszi ismét fel és megint a következő etetésnél lerakod neki.

Szimplán tisztában van vele,hogyha nem eszi meg akkor majd a következőnél megkapja a szokott finom főtt kaját.Hidd el nem fog éhen halni,de hamar ráfanyarodik majd arra,hogyha száraz van előtte nincs más akkor azt meg kell enni.Enyém is szórakozott ilyennel.

Azóta alig várja,hogy megkapja a kis száraz táp adagját,annak ellenére,hogy este ő is főtt kaját kap,de ahhoz nem keverek szárazat hozzá.Neki a halas tápon kívül az Aldis Romeo jött be nagyon,teljesen bolondul érte.

2014. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" A Cibau halast ette a legjobban, de nem allergiás kutya, nem látom értelmét a hipoallergén tápnak."

De hát ártani meg nem árt, sőt kíméli a kis gyomrát és ha még az ízét is szereti, akkor miért ne? Én nem vagyok azon az elven, hogy kényeztessük agyon a kutyát és háromfogásos ebédet kapjon pezsgővel, de ha valamit szeret, akkor miért kellene mindenáron ráerőltetni valami mást?

2014. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a hal a kedvence, ki tudja. Most megeszi ezt a nyulast, mert ugye az már megvan, aztán újra megpróbálom neki a Cibau halast. Nem tudom, mit evett élete első 3,5 évében, nem volt se sovány se kövér mikor hozzám került (most se az), ennek ellenére etethették gyakorlatilag moslékkal is. A menhelyi kaját tudom, mert megkérdeztem, de a menhely előtt homály...
2014. márc. 12. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk is táputálat volt,nem kapott mást csak tápot. Minálunk mindig Romeo táp van itthon. Így néz ki a heti menüje:

Hétfő: száraz

Kedd:száraz+nyers csirkeszív

Szerda:száraz+ fél alutálkás konzerv(a másik fele a cicáé)

Csütörtök:száraz+nyers cs. szív

Péntek:száraz

Szombat:száraz+fél alutálkás konzerv

Vasárnap: száraz


Én nem vagyok híve a ,,ha éhes megeszi" elvnek. Kell a változatosság. Én a helyedben egyszer etetném egy nap,és egy héten 3-4-szer kapjon csak szárazat.

És ajánlom az Aldi Romeo tápot,mert 3 kiló 1100Ft és nagyon szeretik a kutyák.

Remélem segítettem. :-)

2014. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A napi egyszeri kaja nem terheli meg a gyomrát? A tápanyag és energia-ellátás így nem lesz egyenletes egy napon belül. Az nem baj?
2014. márc. 12. 14:05
 6/8 Firestorm ***** válasza:
Az enyém 1,5 éves napi 1x eszik este "normális" kaját nap közben pedig 2 marék táp van lerakva neki,amit úgy oszt be ahogy akar,de kb amint lerakom neki el is fogy és egyenlőre egészséges az allergiát leszámítva,ami kölyök kora óta jelen van.
2014. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Egyrészt ahogyan a gyerekeket sem hamburgeren neveljük fel, pusztán azért, mert ő azt szereti, ugyanúgy a kutyákat sem. Tápot csak akkor szabad, sőt kell váltani, ha valamilyen egészségügyi probléma jön ki tőle a kutyán (hasmenés, túl nagy széklet, viszketés, hirtelen súlycsökkenés stb stb) Azért, mert őkegyelme nem akarja megenni, azért nem. Kaját sosem hagyunk elöl, legyen egy rendszer. Ennyi idős kutyát már nem kell naponta többször etetni, de ártani sem árt, tehát ha te úgy érzed jónak, akkor kétszer kap, ez a te döntésed. Arra figyelj, hogy a választott tápban ne legyen színezék, ízfokozó, tartósítószer, cukor. Az első helyen a felsorolásnál ne gabona, vagy kukorica vagy ilyesmi álljon, hanem hús. Ha ezek megvannak már nagyot nem hibázhatsz, a kutyát meg ne engedd válogatni, mert ha mondjuk beteg lesz fel sem fog tűnni az étvágytalansága, ami általában az első intő jel.
2014. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ma már "bekeményítettem", elvettem kb. 10-15 perc után. Pár szemet evett, így járt, majd lesz vacsora.
2014. márc. 13. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!