Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirtelen megmakacsolta magát...

Hirtelen megmakacsolta magát behívásnál, alkalmi süket lett. Mit tegyek? Tanácstalan vagyok. Keményebben kéne fognom?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 1,5 éves labi-beagle ivartalanított keverék lány kutyusom. Eddig semmi gond nem volt a behívással. Legtöbbször első, de ha nem akkor is max 3. szólásra odajött. Egyszer-kétszer eljátszotta ezt az alkalmi süketesdit, de akkor rákiabáltam, aztán odamentem, grabancrángatás és póráz. De mostmár 2 napja játssza ezt. Mindig odamentem rákiabáltam, aztán 10percre pórázra vettem és utána elengedtem és mehetett tovább úgy, de csak nem javult a dolog.

Ma már ott tartottam, hogy hiába ordítoztam, elmentem a másik irányba, semmit nem reagált,mintha nem is léteznék. Nagyon mérges lettem rá, odamentem lekiabáltam a fejét, aztán kicsit megrángattam, póráz és egész séta alatt el se engedtem, hozzá se szóltam. Miután hazaértünk, ugyanígy nem szóltam hozzá, nem foglalkoztam vele. Fogalmam sincs, hogy miért csinálja hirtelen ezt. Mindig dícsértem-jutalmaztam, amikor odajött, aztán mehetett tovább.

Mi történhetett hirtelen? Van okom aggódni vagy ez csak egy "kamaszhullám"(nem tudom ebbe a korba lehet e még ilyen, de azt olvastam, hogy igen)? És ha ez folytatódik mit tudnék tenni? Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 12. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. márc. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha hozzám nem jön oda a kutyám, rákiabálok és ha nem kushad le magától, lefektetem, (legalábbis megkísérlem :). Amikor tényleg rám se bagózott, volt, hogy flakont dobtam utána, arra mindig észrevette magát.
2014. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen epizódok a kutyák életében, kamaszos hullámzások... én a helyedben vagy hosszú pórázzal sétáltatnék egy nagy, összefüggő területen, ahol a póráz nem akad meg, vagy valami zörgőset vinnék magammal, amit jól irányzottan a kutya mellé lehet hajítani, ha nem jön első hívásra.
2014. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a a válaszokat! Mit gondoltok a kulcscsomóról? Nem olyan nagy, mint egy flakon, szóval a zsebemben is elfér és ugyanúgy zörög.
2014. márc. 12. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, csak vigyázz a dobással. :)
2014. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kis 3decis flakonok is vannak :) azok elférnek zsebben. A kulcsomó azért veszélyes (persze attól függ milyen nehéz) de az utcán a normál emberek kevésbé néznek rosszalóen egy petpalackra mint egy fém kulcssómóra.
2014. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem csoda, hogy egyre roszabb, pont ezt tanítos neki. Hívod és megfogtad megkötöd, ezek után pláne nem fog odamenni hozzád. Vegyél egy hosszú vezetőpórázt 10-20 méterest (házilag a legegyszerűbb gurtni és karabíner rá. Ezzel engedd el. Legyél a póráz végén, hívd a kutyát, ha nem jön rántsd meg a póráz (ne húzd, csak egy apró, de erős rántás), ezt addig tedd amíg oda nem jött, de valszeg hamar oda fog jönni rá, ha odaért dicsérd meg és mehet játszani.
2014. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!