Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyának milyen...

Kistestű kutyának milyen kutyakarámot/térelválasztót használjak?

Figyelt kérdés
Kellene a házban a lépcső elé (nem szeretném ha az emeletre menne) és a kanapék elé (nehogy megrágja őket). Az udvarra pedig szeretnék elkeríteni neki egy saját részt. Ti milyen karámokat/térelválasztókat használtok/ajánlotok? Lehetőleg ne legyenek félmilliósak (max 100000 ft-ra gondoltam, de nem tudom mi mennyibe kerül), legyen könnyen tisztítható, és lehetőleg (főleg a térelválasztó) legyen mobil.

2014. márc. 12. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A lépcső elé egy kis fa billenős ajtócskát felszereltek, a kanapék elé minek? ha tanítod, neveled, meg foglalkoztok is vele, akkor egy kutya nem rágja meg a kanapét, meg nem is ugrál fel rá. De ha ennyire félted a lakást, akkor szerintem egyszerűbb, ha nem tartasz kiskutyát...
2014. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nálunk is van emelet lépcsővel és semmi sincs oda téve, mert meglett tanítva, hogy nem szabad feljönnie...
2014. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
79%

Tekintély, nevelés - abszolút mobil, törhetetlen, nem gyúlékony, nem tartalmaz semmilyen veszélyes anyagot a kutya számára és megrágni sem lehet ;)


Egy kutya tökéletesen meg tudja tanulni, hogy X helyre egyszerűen nem mehet be, ha kutya kutyát eszik, akkor se, így meg lehet neki tanítani, hogy a lépcső, a kanapék, és a kert bizonyos része tabu, bár a kertben érdemes valami fa díszszegély-izét rakni az általa bejárható terület határaira, hogy láthatóak legyenek.

2014. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És úgy tervezel ülni a kanapén 10-1 évig, hogy körbe van barikádozva?


Nem nehéz ám megtiltani a kutyának, hogy bizonyos helyekre ne menjen be vagy fel, csupán következetesség és határozottság kell hozzá. Az udvarra pedig vehetsz szép kerítést.

2014. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyilván nem hagynám ott a térelválasztókat élete végéig, csak addig gondoltam, amíg kölyök és nem tanulja meg, hogy oda nem mehet.

Egyébként sorházban lakom, egy hatalmas közös udvarunk van. Azért kellene a karám, hogy amíg egyedül van (és nem tanulta meg) ne menjen be a szomszédok féltett kertjébe, vagy a néha-néha nyitva felejtett ajtón.

Köszönöm a válaszokat!

A kérdésem pedig továbbra is az, hogy szerintetek milyet használjak?

2014. márc. 12. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Már az első naptól kezdve tanítani kell, hogy hová mehet és hová nem, nem szabad sosem kivételezni, mert annál nehezebb lesz leszoktatni, nem fogja érteni, hogy egyszer lehet, egyszer meg nem. Amikor kamaszodik, akkor is rombolhat, rághat, másfél évig csak nem barikádozhatod a drága bútorokat.


Egyébként szerintem ilyen gyerekeknek való rácsot oda tudsz tenni az ajtóhoz, de én a lépcsőhöz pl. biztos nem tennék. A kapcsolatnak is jót tesz, ha a korlát a kutya fejében van, nem kívül.

2014. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!