Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, hogy lehetne rábírni...

Kutyát, hogy lehetne rábírni arra, hogy menjen be a kennelbe, amikor kivan engedve?

Figyelt kérdés
Kölyök kutyáról van szó,most 7 hónapos,valamikor ráordítok,meg egyszer kétszer odaütöttem neki,amikor ivott a kerti tóból,mert ott nem szabadna lennie,és utána mindig elfut,aztán bemegy.
2014. márc. 12. 17:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát a rossz hírem az, hogy ha türelemmel képes lettél volna foglalkozni vele, akkor megtanulta volna nagyon könnyedén, hogy mit szeretnél tőle. A kölyök kutyusok a legfogékonyabbak a tanulásra, ezzel viszont pont az ellenkezőjét érted el. Szerintem most rendesen belevésődött az üvöltés, meg az odaütésed, szóval ne várj tőle sokat. Persze a kutya hűséges és mindig "megbocsájt", de nem fogja elfelejteni. Egyáltalán minek neked kutya?
2014. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De nem megvertem,hanem amikor rosszat csinált vagy idétlenkedett akkor ütöttem neki oda,és akkor se nagyot.
2014. márc. 12. 17:47
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja és az ilyen kérdésekre nem fogok válaszolni.
2014. márc. 12. 17:48
 4/19 anonim válasza:
Nekem volt egy kutyám, kennelben volt sokszor ő is, szerintem kajával csalogasd, nem kell mindig egy vödör kaját, de mondjuk egy kenyeret vagy valamit viszel neki bemegy, legalábbis nálunk így volt :)
2014. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.
2014. márc. 12. 18:03
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért van felügyelet nélkül? Miért nincs elkerítve a rész, ahova nem mehet?

Kennelbe finom falatokat dobálsz, és mondod neki, hogy helyedre. Össze fogja kötni...

2014. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát az a rész elvolt kerítve,csak az egyik feléről le lett szedve a kerítés,mert átalakítottuk a kertet,de még most tavasszal újra szeretnénk oda kerítést.
2014. márc. 12. 18:24
 8/19 anonim ***** válasza:
Mennyit van sétáltatva?
2014. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kölyökkutyát két nap alatt rá tudsz venni erre :)

Napi kajálásnál először 1-2 lépésről dobod a kaját a kennelbe "helyedre" vezényszó kíséretével, folyamatosan dobáld akkor is, ha már bent van. Kicsit hagyd abba, ha ki akarna jönni, álld el az útján sima ááá-val korrigáld, SEMMI KEMÉNY SZÓ, ÜTÉS, KIÁLTÁS!!!!

Aztán kis idő kivárása után dicséret-kaja és hívd ki, játssz vele. Aztán ismét csináld ugyanezt...fokozatosan növelheted a távolságot közted és a kennel közt. Fontos, hogy KÜLDD, ne hívd a kutyát!

Azt is csinálhatod, hogy megfogod, kaját dobsz a kennelbe, a kutyát elhúzod kicsit messzebb, felhecceled és a "helyedre" kíséretében elengeded, futsz utána...így be fog robbanni a kennelbe:)

2014. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Heti 4-szer 5-ször,majdnem minden nap.

De ha evés után jön ki a kennelből,a kertbe,mert még nyitva hagyom az ajtaját,utána megy be nehezebben.

2014. márc. 12. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!