Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó étrend egy kutyának?

Ez jó étrend egy kutyának?

Figyelt kérdés

Kistestű,keverék kan.

A száraz táp adagja egy nap 100g( Aldi Romeo)

Hétfő: Száraz táp

Kedd:40g száraz+7-8 csirke szív

Szerda: 50g száraz+5-6 cs. szív

Csüt.: száraz

Péntek:70g száraz+ fél konzerv

Szombat:száraz

Vasárnap:száraz+rizs


hosszútávon nem viseli jól a gyomra a szárazat sajna.

Köszi a válaszokat.



2014. márc. 13. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem viseli jól a gyomra a szárazat, akkor a legjobb lenne átállnod BARF-ra vagy PREY-re. Nem akkora macera, mint az ember gondolná, és olcsóbb is tud lenni jóval, mint a száraztáp.

Rizsre egyébként a kutyának nincs szüksége, illetve hasfogó hatású (vasárnap).

2014. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oh,köszi,nem tudtam,hogy a rizs nem jó. A BARFot majd lehet ki fogom próbálni,már sokat gondolkoztam,csak kéne egy jó húsforrás,mert szupermerketben nagyon drága.

Most találtam egy jó kis alutálkás eledelt, a hústartalma 50% elvileg,hús és hússzármazék,hal és halszármazék ,ásványi anyagok. Ezek az összetevők. Ez jó? Most csak 135 Ft az alutálkás.

2014. márc. 13. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a rizstől a kutyának, diétánál is szokták adni.


Egyébként meg tényleg meg kéne próbálni a BARF-ozást, vagy esetleg egy másik tápot.

2014. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rizst hasmenésnél szoktak adni. Pont azért, mert kissé hasfogó. De tápanyagot nem sokat hasznosít belőle a kutya (ezért jó ilyen diétánál kis natúr főtt csirkemellet is tenni bele).

Én a nedves eledelről (konzerv, alutasak) mind úgy tudom, hogy nem jók. Száraztápokhoz meg annyira nem értek, mindig azt adtam a kutyámnak, amit a tenyésztő, azt kész. xD


Nyersre van itt egy csoport, ahonnan olcsó húsforráshoz tudsz jutni:

[link]

2014. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szárazat meg a húst nem jó keverni, mert más az emésztési idejük és vagy felfog egy idő után puffadni tőle a kutya vagy valami baja lesz.A tápot szerintem hagyd el.Nyesedékhús kutyáknak nevű facebookos csoporthoz csatlakozzál és akkor rájössz hol vannak jó húsforrások a környékeden+ ha olyan helyen laksz van egy csomó lehetőség olcsón rendelni is húst és akkor csak elkell menni érte.
2014. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!