Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a hirdetésrő...

Mi a véleményetek a hirdetésről, valóban francia bulldogok (link)?

Figyelt kérdés
[link]

2014. márc. 14. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha olyan kiváló szülőktől vannak a kölykök, miért nem törzskönyvezteti őket? Ilyen formában csak keverékek. Illetve ha a chip opciós, akkor mégis hogy ad szerződést olyan kutyára, ami nincs is egyedileg beazonosítva? Ez a kérdés az oltási könyvvel kapcsolatban is felmerül.
2014. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
100%
Csak kérdezz rá a szülők teljes törzskönyvezett nevére. Amennyiben tényleg minősített kutyák díjnyertes vérvonalból, akkor könnyen utána lehetne nézni az adataiknak pusztán a név alapján. De az garantált, hogy nem fog a hirdető erre válaszolni, mert ha a fele is igaz lenne, akkor nem így árulná a kutyáit.
2014. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 14. 16:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármit kitalálhat, hogy mi a kölykök anyja, apja, nem bizonyíték semmire, mert nincs törzsköyvük, ami igazolná a származást.
2014. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Díjnyertes vérvonal, az jelentheti azt is, hogy az apa kutyának valamelyik leszármazottja volt csak törzskönyvezett, de lehet, hogy a hírdetett kölykök szülei már nem rendelkeznek törzskönyvvel, ami nem jelenti azt hogy keverék, csak nem tudják igazolni a származásukat. Én a helyedben rákérdeznék, hogy van-e törzskönyv.
2014. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A képek egész jók, de az egész pici kutyákat is be szokták állítani így: [link]


Tapasztalatom szerint a legtöbb tenyésztő nem hirdet ilyen oldalakon, van saját honlapja, ahol lehet érdeklődni. Árat sem szoktak ott feltüntetni, hanem ha tényleg érdekel a kutya, akkor a megadott elérhetőségen kell érdeklődni.


No de a hirdetés szövege mégis egész korrekt, szóval elképzelhető, hogy tenyésztő. Kérdezd meg, hogy van-e holnapja (ha azt megadja, ott általában a főoldalon szerepel, hogy hivatalosan elfogadott tenyésztő az illető). Plusz amit írtak előttem, kérdezd meg a szülők nevét és írd fel. :)

2014. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon szép és kedves"

LEGFONTOSABB SZEMPONTOK. XD

2014. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kapásból ki szokták írni a szülők elnyert címeit, és a törzskönyvezett nevüket. Ez nekem erősen csúsztatás szagú, illetve csak jó marketing fogás. Másrészt én még olyan tenyésztővel nem találkoztam, ahol opcionális a chip, hiszen a hatályos állatvédelmi törvény szerint kutyát értékesíteni csak ezzel együtt lehet. Másrészt meg ennek hiányában valóban nem beazonosítható az állat, tehát a szerződésnek sincs értelme enélkül.
2014. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem baj ha nem fajtatiszta!
2014. márc. 17. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de ezektől a "nem baj, ha nem fajtatiszta" hozzászólásoktól kiborulok. Már nincs fenn a hirdetés, de mennit kértek értük, 50 ezret kb? Képes lennél ennit kifizetni egy keverék kutyáért, mikor tizedannyiért kaphatnál ugyan olyan aranyosat, csak épp nincs körülötte a "díjnyertes szülőktől", "minőségi", stb, máz?
2014. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!