Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdélyi kopó lakásban, így?

Erdélyi kopó lakásban, így?

Figyelt kérdés

Hétköznap 3-4 órára vinném le a nap különböző szakaiban(aktív mozgással)

Hétvégén:6-7 órára reggel,délben,este(aktív mozgással)

Nyáron meg:8-9 órára is,és akkor nem csak sétáltatnám,hanem kimennénk tóra úszni,túrázni,futni...

Meg mivel hétfőnként megyek lovagolni a lovardáb,ő vinném magammal,ami 2 óra lenne minden héten.Ott azt csinálhat,amit csak akar(mert hálisten az edző megengedi,hogy legyenek kutyák),úgyhogy ő csak futkározna,meg játszhatna a többi kutyával

Ja és nyáron a lovardában van 1hetes tábor,és oda is elvinném

Meg ha megyünk tereplovaglásra,is ellehetne őt hozni(3-4 óra,vagy több)

Így lehetne?



2014. márc. 15. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha betartod, remek gazdi leszel! :)
2014. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ez valóban így lesz, akkor minden további nélkül tartható lakásban. A vadászkutyák egyébként is jól elvannak bent, és csak akkor pörögnek, mikor terepen vannak. Az én vizsla keverékem legalábbis ilyen, meg úgy tudom, a többi vadászkutya is :) A lovakhoz meg ugye hozzá kell majd szoktatni :)
2014. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elég jól igénybe vesz, de ha betudod tartani, akkor jó. szép kutya. régebben rendszeresen láttam egy terepfutó ürgét 2 erdélyi kopóval, helyi túra közben.
2014. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)Természetes,hogy betartom:)
2014. márc. 15. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen ám, csak egyszer felnőtt leszel, elmégy főiskolára, családot alapítasz stb.

Nem mindig lesz napi 4-6-9 órád kutyázni, sőt szinte biztos, hogy nem.

Az erdélyi kopó nem lakásba való, nagy terület kell neki és száz százalékig biztos vagyok benne, hogy a leírt napirendet nem tudnád 10-15 évig biztosítani a kutyának.

2014. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az erdélyi kopó NEM lakásba való kutya!!! Kérdezem azokat, akik szerint tartható egy ilyen kutya lakásban, volt nekik valaha ilyen kutyájuk?? Nem hiszem. És amit leírtál az mind szép és jó...egy ideig. De nem hiszem, hogy ezt betudod tartani 10-15 évig. Egy erdélyi kopónak kínzás a lakásban tartás. Ja és Te sem tudod mit vállalsz ezzel. (Széttépett kanapé, szétrágott székláb stb...) Vannak nagyon szép kis kutyusok, akiket lehet lakásban tartani, vegyél inkább olyat, és ne kopót. Neki ez kínzás lenne. Vadászkutya NEM lakásba való!!!

És nem rossz indulatból mondtam :)

Üdv.: Egy elkötelezett erdélyi kopó tulajdonos

2014. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!