Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a 7 hetes...

Mit csináljak, hogy a 7 hetes argentin dog kan kiskutyám ne vonyítson egész nap?

Figyelt kérdés

Éjjel-nappal vinnyog, ha csak egy percre is magára hagyom. Amúgy teljesen egészséges, nagyon szeretjük, talán túlságosan is el van kényeztetve, mert eddig mindig az ölembe vettem ha hisztizett. Mostmár nem veszem fel, és vinnyog. Kivéve ha játszik vagy alszik. Tudom, hogy nem szabad engedni, nekünk kell erősebbnek lennünk, de már tegnap azon a szinten voltam hogy nem érdekel, beengedem az ágyba. De azt se lehet, mert férge van, és még van egy napi adag a féreghajtó tablettából. Tudtok valami tuti trükköt?

Eddig az jött be hogy nappal nem hagytuk aludni, és sokat játszottunk vele, de amikor dolgozunk, ez megoldhatatlan. Még 3 oltást meg kell kapjon mire kirakhatjuk a kertbe, tehát ne olyan válaszokat küldjetek hogy rakjuk ki.



2014. márc. 15. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Úristen, magatokhoz vettetek egy argentin dogot ilyen 0 hozzáértéssel??? o.O Na erre csak azt tudom mondani, higy legkisebb gond lesz a vinnyogás, mire egy éves lesz...
2014. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem kelett volna olcsón szaporítótól megvenni és elhozni 7 hetesen mert még bőven az anyja melett a helye. Talán nem kellene babusgatnod a nyafog mert megtanulja hogy az jó neki. Talán hozzá kellene fokozatosan szoktatnod az egyedül léthez. Talán kutyasuli sem ártana ...
2014. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

7 hetesen még az anyja meg a testvérei mellett lenne a helye! TÖRVÉNY írja ezt elő:


"(8) A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következõ (15) és (16) bekezdéssel egészül ki:

„(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani."


A trükk pedig az hogy vagy visszaviszed és bepereled a kutyagyárost akitől vetted, vagy foglalkozz vele még többet, ha már idő előtt elszakítottad a mamájától.


Amúgy alap, hogy ha új kiskutya jön a házhoz, akkor ki kell venni szabit, pont ezért... az első hetek a legmeghatározóbbak és az egész életét végigkísérik, ilyenkor mellette kéne lenned és nem egyedül hagyni, mert egyrészt nem fog kötődni hozzád, másrészt idegileg lesz egy instabil kutyátok, argentin dognál meg gondolom nem szeretnél egy "bolond" kutyát...


Mi 8 hetesen hoztuk haza a mi kutyánkat, hivatalos tenyésztőtől, kivettem 1 hét szabit, másik héten meg a párom és úgy voltunk felváltva vele, egész nap foglalkoztunk vele, játszottunk, tanítgattuk, egy nyikkanása sem volt, mert amint befeküdt a helyére már húzta is a lóbőrt...

2014. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nem gondoltátok ezt át. 7 hetes kutya, baba még, persze, hogy vinnyog, sír, nyüszög, mert egyedül van, még a testvéreire és az anyjára lenne szüksége.

Amikor én hazahoztam 10 hetesen a dogo-mat, egy hetet szabadságon itthon voltam vele. Sosem sírt, nem ugatott, most sem. Adtam neki a vackába egy pólót ami előtte rajtam volt, ez megnyugtatta annyira, hogy ne sírjon.


Különben ne felejtsd el, hogy egy argentin dogod van. Hiába kicsi, amit most elbacol azt nagyon nehéz lesz helyrehozni. Gondolkozz dogo fejjel: amit egyszer lehet, azt mindig lehet. Ha nem szidnak le valamiért, akkor azt lehet. Ha vinnyogok odajön, felvesz, simogat. Hát akkor mindig vinnyogni fogok!

2014. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha vinnyog, nem veszed figyelembe. Akkor szólsz neki, és akkor foglalkozol vele, ha csendben van. Majd elmúlik. Azzal, hogy párszor kézbe vetted vinnyogáskor, kissé tovább fog tartani, míg rájön, hogy nincs sok haszna számára, ha sír.
2014. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Jaj szegény.. énis 8hetesen hoztam el anno a dogomat, kivettem egy hét szabit, meg se mukkant, sokáig azt hittem nincs is hangja..:) Sajnálom szegényt:(
2014. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
A szaporított kutyádnál lehet,hogy ez lesz az évek során a legkisebb problémád.
2014. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Mennyi okostojás van itt... Nem kell bunkónak lenni, a kiskutya anyja meghalt, sürgősen el kellett vinnünk. És nem tudunk csak úgy kivenni 1 hét szabit, mert nem engednek el. Én tudom variálni a beosztásomat, szóval többnyire mindig van vele valaki.

Eddig nem engedtünk neki, mindig a miénk volt az utolsó szó, és ez így is marad.

Arra következtetek, hogy ezek szerint egész nap játszani kell vele, hogy estére kifáradjon? Nappal nem szabad hagyni aludni?

2014. márc. 15. 14:31
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy sippara mondaná: Bármennyire is meglepő ez a dolog egyesek számára, senkinek sem kötelező kutyát tartani.
2014. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Attól,hogy az anyja meghalt,még nem kötelező full férgesnek lennie.Tenyésztő még ilyen esetben sem adja ki 8 hetes kor előtt,hanem saját maga neveli és szocializálja.

Teljesen természetes,hogy így viselkedik.Fárasszátok le minél jobban nappal.

Az se nagyon fog segíteni,ha már ki tudjátok rakni,akkor majd a kertben üvölt a szomszédok nagy örömére.

2014. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!