Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon húzza a...

A kutyám nagyon húzza a pórázt, szinte mintha ő vezetne engem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám magyar vizsla,nagyon energikus jószág és állandóan elhúz mikor megakar szagolni valamit.És mikor sétálunk nem inkább nyugodt sétának nevezhető, hanem gyors séta.Mit tegyek hogy nyugodtan vezethessem?
2014. márc. 15. 17:45
 1/5 Nikike18 válasza:
0%
Mindig menny arra amerre a kutya akar vagy különben el fog húzni.
2014. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Köszönjük Nikike, leülhetsz egyes.

Amikor elkezd húzni, határozottan ostorcsapás szerű rántás a pórázon. Esetleg próbálkozhatsz a forgolódással is (amikor elkezd húzni, hirtelen irányt váltasz)

2014. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Futtasd meg. A vizsla nem pórázra való.
2014. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönjük második válaszoló, leülhetsz, humánusságból egyes :)

Azért húz, mert így eljuthat oda, ahova akar. Mikor feszül a póráz, egyszerűen csak állj meg és addig ne menj tovább, míg nem lazul el ismét a póráz. Ha nagyon nem akar lazítani rajta, indulj el az ellenkező irányba és bíztasd, h kövessen, ha pár lépést szépen ment melletted, hagyd, hogy megszagolhassa, amit eredetileg akart. Vihetsz magaddal pár finom falatot is, és mikor laza pórázon sétál jutalmazd és dícsérd meg, hamar venni fogja a lapot, hogy ha nem feszíti a pórázt, akkor gyorsabban eljuthat, ahová akar.

2014. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

kedves tanító és kérdező :)

azért húz mert...... ( itt a szidás,és a lenéző komment helye ).

kutyanevelés !! nem humánusság,és nem tökölődés:)

a megállás-megfordulás-erős visszarántás-jutalomfalattal tömés,stb . ez mind szép és jó, csak sajnos nem fog működni :)

miért ?: mert akkor már kipróbálta volna ???

a vizsla is kutya ,ergó kutyaként kell nevelni.

a fáradt vizslával sokkal könnyebb dolgozni , pl: megtanítani szépen láb mellett menni :)

de egy aktív ,energikus vizslával forgolódni :), pórázt rántani:), megfordulni :)

hiszen a kutya szaglászna, azaz fontosabb a környezet mint a gazdi :(

hogy a fenébe akarná megnevelni, ha a rangsorban a kutya alatt van ??

a séta a következő : az ember a vezér ,én sétálok, és a kutya ,legyen az bár mekkora ! pedig sétál mellettem, ( bal, vagy jobb oldal ez most lényegtelen ), sőt inkább kissé lemaradva, a feje a lábam mellett :)

ez az alapfelállás !!

ha én megengedem ,akkor szaglászik, ha én megengedem akkor

......, HA ÉN MEGENGEDEM !

ez a lényege!

ehhez pedig nevelés kell, javasolt a kutyaiskola, sőt, lehetőség szerint a vizsla számára a kielégítőbb FUTTATÁS , azaz minőségibb lefárasztás!

minden kutyát meg lehet nevelni! idővel,kitartással, pozitív hozzáállással, és a kutya számára legjobb technikával !!

sajnos a gazdik ezeket sokszor elfelejtik:)

az időőőő !! a jó kutyához idő kell !!

gyakorolj,és keress valami olyan mozgásformát, amivel rendesen lefárasztod a kutyádat. ezek után pedig szinte élvezet lesz a neked tetsző sétára való nevelése!!!

2014. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!