Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek kutyakiképző?

Hogyan lehetek kutyakiképző?

Figyelt kérdés

Az okj-s tanfolyam alapfeltétele a 2 év szakmai tapasztalat- ilyet hogy lehet szerezni?

Egyáltalán van értelme elvégezni?


Egyébként nem ebből szeretnék megélni, csak kedvtelésként csinálnám.


2014. márc. 16. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nincs értelme elvégezni. Elmész a kutyáddal egy szimpatikus kuyaiskolába, tanulsz, gyakorlatot szerzel és ha elég jó vagy, akkor sok év múlva talán megengedik, hogy te is segíts nekik.
2014. márc. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit se jelent a szakma.

Nem vagyok hivatásos kiképző ismerősöknek szoktam segíteni ingyen kutyát képezni, meg a sajátomat képzem, és szerintem, és más kiképzők szerint is elég jól megy. Szerencsére valami oknál fogva tök jól megértetem magam a kutyákkal.

Van egy ismerősöm, akinek szakmája a kiképzés, elvan szállva magától, meg mindenkivel tök lekezelően bánik,és utána mondja, hogy nekem papírom van, neked nincs, de azok a kutyák, akiket ő képez egyáltalán nem lelkesek, sőt sokszor meg se tanulják rendesen,amit akar nekik tanítani.

Egy két alap dolgot napokig tanít, és elkér alkalmanként 2-3 ezret...

Nem egyszer hoztak hozzám ismerősök kutyát,hogy ez az ember volt eddig a kiképző,de segítsek, és nálam kb 1 hét alatt változás volt látható, míg ez az ismerősöm már vagy 2 hónapja képezte azt a kutyát.

És itt ne olyan kutyákra gondoljatok,akiket rehabolni kell, vagy ilyen komolyabb dolgok vannak, tök egyszerű dolgokat kell velük csinálni. Meg,néha hoznak olyan kutyát,aki más kutyákkal szemben agresszív,de ebben meg az én kutyám nagyon nagy segítség,mert ő szerencsére minden kutyát "megszelídít" és lenyugtat,szóval nem egyedül dolgozok :)

Szóval szerintem az a papír igazán semmit se jelent. Ha ügyes vagy papírok nélkül is elismernek,ha nem vagy az,akkor hiába a papír, akik értenek a témához nem fognak veled foglalkozni.

2014. márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kell hozzá egy saját kutya,akivel kijárod egy számodra szimpatikus kutyasuli tanfolyamait.Ha ott valamennyire szimpatikus vagy,megbeszéled velük,lehetsz megfigyelőként jelen az oktatók õráin.Ha kitartó vagy,egy idő után lehetsz valamelyik oktató mellett segítő,néhány évig és járhatsz vagy a saját vagy egyébb oktatásokra,önköltségen.És ha még nem útnad meg,előbb utóbb önállõ feladatokat is kaphatsz.Szóval kitartó gürizés ingyen,ėvekig.
2014. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Először is érzék kell hozzá, rengeteg törelem. Utánna sok sok sok kutyás tapasztalat. ha nem találsz komoly kiképzőt, aki mellett inasodhatsz, akkor azt ajánlom, hogy csatlakozz egy menhelyhez, ahol több féle, fajta kutyával kerülsz majd kacsolatba, és apránként belejössz a kiképzés alapjaiba. e mellett amilyen tanfolyamra csak ell tudsz menni, menj el, kérdezz, olvass, gyakorolj, és mindíg légy nyitott az új dolgokra. Sok sok év ingyen gürizés után menni fog.
2014. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Mindenképp kell, hogy legyen saját kutyád vagy kutyáid amit kiképzel kutyasuliban. Több éves iskolába járás és idegen kutyák kiképzése is. Az fontos,hogy ne a saját szakálladra kezdd el odahaza, mert egyedül a jó kutyaiskolában szerezhetsz kiképzési tapasztalatot, és ott lehet szabályszerűen megtanulni ill megtanítani a kutyát.

Az iskola vezető fel fogja mérni,egy idő után, hogy mennyire vagy alkalmas vagy nem alkalmas arra, hogy idegen kutyákba belenyúlj.


Én mindig azt mondom,hogy egy jó kiképző még a szar kutyából is jót képes csinálni, és egy rossz kiképző még a legjobb kutyát is el tudja rontani.

2014. márc. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!