Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig lehet/ajánlott...

Hány éves korig lehet/ajánlott ivartalanítani egy szuka kutyát?

Figyelt kérdés
12 éves kiskutyánk sajnos nincs ivartalanítva és nem is volt még vemhes, valamiért soha nem engedett egy kant se a közelébe. Viszont nagyon aggódom, hogy egészségügyi problémái lesznek-e az ivartalanítás miatt, legszívesebben visszapörgetném az időt egy jó pár évvel :S

2014. márc. 16. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már ne tekintve hogy
2014. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az altatást után már nem ébred fel a kutyád :(

#1-es voltam

2014. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Közel 15 éves szukát ivartalanitattam, közel 2 hete. köszöni szépen jól van, és boldog:) ha a kiskutya szive rendben van, nem lesz baj:)
2014. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Egy csomó állatorvos nem meri bevállalni, "merhogy öreg a kutya". Ezzel szerintem a saját szaktudásukat minősítik... Az én állatorvosom 15 éves méhgyulladásos félholt szukákat ivartalanít úgy, hogy még vidáman elélnek 1-2 évig. Kistestű-nagytestű, mindegy, csak jól kell tudni altatni.

Ha az állatorvosod nem meri vállalni, akkor keress egy megbízhatóbb szaktekintélyt. Évekkel hosszabbíthatja meg a kutyád életét.

2014. márc. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16 éves kutyánkat is altatták már foghúzás miatt, nem volt semmi gond. 12 év nem a világ vége, főleg, ha kistestű.
2014. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem hiszem, hogy meg van határozva. Szerintem függ a kutya egészségi állapotától, de én úgy gondolom, hogy kb. olyan 8 év az, aminél még bevállalható, de persze ez meg megint függ a kutya méretétől is, mivel egy ír farkas kb. eddig él, tehát már öregnek számít, míg egy közepes testű kutya ebben a korban még középkorúnak számít...


Én 12 éves kutyát már nem ivartalaníttatnék. Az enyém most lesz 9 éves, ha ebben a hónapban nem tudjuk megcsináltatni, akkor később már nem is lesz.

2014. márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Egyébként egy 9 kg-os keverék kutyusról van szó, ha ez számít. Kb. fél éve volt már egy problémája, egy zsírcsomó nőtt a hátán, ami felett teljesen begyulladt a bőr és kihullott a szőr, ekkor az orvosunk már nem merte elaltatni, hogy kivegye a csomót...azóta meggyógyult a kutyánk, saját magának piszkálta addig amíg ki nem fakadt a duzzanat. :S Pedig vizsgálta a szívét is, azt mondta azzal nincs baj...lehet hogy másik szakembert kéne keresni? :S
2014. márc. 17. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!