Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A veszettség elleni oltás...

A veszettség elleni oltás pontosan 1 évig érvényes? Nem a hatóanyagra értem, hanem a hivatalos" érvényességre. Hamarabb is be lehet adatni a következőt, mint egy év vagy várjuk ki?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,bár a hatása tovább tart egy évnél,mégis évente kötelező. Tavaly tavasszal (április/május),mikor a falunkban volt kutyaoltás,nem voltam itthon a szüleim pedig nem vitték el a kutyákat,így én vittem őket utólag (június) az állatkórházba. Az állatorvos viszont csak egyiküket oltotta akkor,mert a másik kutyámnak folyt az orra,így végül úgy sikerült,hogy egyik kutyám júniusban,másik kutyim októberben kapta meg a veszettség ellenit. Arra lennék kíváncsi,hogy idén tavasszal vihetem-e őket oltatni (nekik sem mindegy ide,a faluba lesétálni vagy autóba tenni őket és a város túlvégére kórházba menni)vagy pl az októberben oltott kutyusnak,,korai"lenne még az oltás? Ezúttal mindenképp szeretnék időben cselekedni.
2014. márc. 17. 08:45
 1/2 Akiteki ***** válasza:
100%

Nyugodtan be lehet adni korábban is, semmi baja nem lesz.

A jogszabály csak azt írja elő, hogy egy éven BELÜL kell ismételni.

2014. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ez esetben maradunk a májusi,közös oltásnál.
2014. márc. 17. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!