Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedik egy domináns...

Hogyan viselkedik egy domináns kutya a gyerekekkel szemben? Ki lehet-e küszöbölni, hogy ne domináljon fölöttük?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a szóban forgó kutyus csak négy hónapos, de már most felnőtt husky méretű. Fajtája lengyel hegyipásztor- nagy termetű jószág.Állítólag áldott jó természete van, de azért én óvatos vagyok vele, hisz három gyerek veszi körül.Aggódom, ha domináns lesz, hogyan fog viselkedni a gyerekekkel, eltűri-e hogy irányítsák stb. Mikor veszem észre, ha nem működnek jól a dolgok?

2014. márc. 18. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elsősorban a szülőknek kellene sziklaszilárd dominanciát kialakítani a kutya felett. Onnantól már ti osztjátok a szerepeket és a kutyának esélye sem lesz a gyerekek felett dominanciát gyakorolni (igen, agresszióban testesülne meg).


Kutyaiskolát javasolnék, mert ekkora kutyánál egy harapás, egy végtag.

2014. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk ha már ilyen nagyon felelosegteljes volt a fajta választás akkor qrva gyorsan menjél el kutya iskolába. Cerbi vagy egy tükör suli amit tudok ajanlani. egyéb felejtős többet ront mint használ.


Pásztor kutyák akkor is kémények ha nem dominánsak. Nem árt rajuk komolyan oda figyelni. Ha kan akkor minnel előbb ivartalanítani.

2014. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Napi kapcsolatban vagytok a kutyával, gondolom vannak szabályok, látjátok, hogy betartja-e őket, ha kértek tőle valamit, engedelmeskedik-e, el lehet-e küldeni, le lehet-e tiltani. Ha nem tudjátok, a fentieket miből vehetitek észre, akkor én is azt javasolnám, járjatok el olyan kutyaiskolába, ahol a gazdit tanítják meg kutyát nevelni (és nem csak rángatni a pórázt, hogy bizonyos engedelmes gyakorlatokat megcsináljon a kutya).
2014. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Ez pont egy elég jó természetű kutyafajta. A pásztorkutyák tarthatók gyerek mellett a legjobban, vadászkutyát nem jó tartani. Pl. már egy magyar vizslát sem ajánlok.
2014. márc. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Cerbi vagy egy tükör suli amit tudok ajanlani. egyéb felejtős többet ront mint használ. "


Csak viccelt a kolléga. Fogalma nincs róla, hogy más sulival nem jár-e jól a kutya, csak a drámaiság miatt mondta, hogy ő ezt a kettőt szereti. A lényege igaz: kutyasulival nem jársz rosszul! Ha ésszel csinálod, mindegyikből hasznot húzhatsz.

2014. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Főleg ha bemegy egy hagyományos iskolába ahol fél évesen elkuldik ővzni mert az jo neki. 1ev múlva meg kiirtja a családot :D


Egy ilyen kutyának nagyon nem mindegy h milyen iskolába megy. Persze nem csak ez a kettő jó de nagyon meg kell nézni és mivel gondolom ezzel nincs tapasztalat ezért irtam ezt a kettőt.

2014. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, sziklaszilárd dominancia. És kutyasuli.


Egyébként nekem volt örökbefogadott nagyonnagyonnagyon domináns amerikai bulldogom, akit valaki úgy elbacott, hogy minden kutyára egyből támadt, mindegy volt a mérete, kora, neme. De a gyerekekért megőrült. Magától a hátára feküdt, megadta magát. Olyan nyugodt volt a gyerekek közelében, ahogy sosem láttam egyébként. Még a kicsi, visítós, kapkodós gyerekeket is szerette, akiktől én már rángattam volna el.

2014. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az h egy kutya dominans a legkissebb probléma. Nekem is az egyik ambull kan kutyaknak gondolkodas nélkül megy neki gyerekekkel meg a világ legcukibb kutyája.


De a pasztor kutyák teljesen mások. Olyan területvédö osztoneik vannam amik manapság csak problémát szülnek. Arrol ne is beszeljunk hogy kivetel nélkül mindnek kifejezetten magas az agreszioszintje.

2014. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát szuper...Ahogy olvasgatom a fenntieket. Már minden porcikám megbánta.Lengyelországból hoztuk ezt a kutyát. Alaposan utána olvasgattunk, mindenféle volt róla, többek között az is, hogy a gyerek letépheti a fülét, azt is tűri, valamint az, hogy csak akkor támad, ha a gazda bizalmatlan az idegennel szemben, stb. Egyébként csatolom a fajtaleírásról a linket.

[link]

A fenntiekben szűkösen, lengyelül bővebben, de az használhatatlan fordítás nélkül.

Szóval a kutyasuli természetesen nem vitatéma,amugy az egyebek ...nos...no comment.

Mivel annyira ellenkeznek a vélemények, így nem jutottam előrébb. De azért nagyon köszönöm!

2014. márc. 18. 15:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Konrad Lorenz szerint az csak jó lehet ha kutya mellett nevelünk gyereket. Különben szerintem egy kutya nem lesz domináns egy gyerekkel szemben, egyszerűen nem ilyen jellegű a kutya-gyermek kapcsolat. Fogja hagyni hogy nyúzzák, vagy odébb megy, vagy odamordul ha elfogy a türelme, de az hogy majd egy reggel széttépi a családot az nagy b*romság. A gyerek így megtanulja azokat a határokat amiket emberekkel kapcsolatban is meg kell tanulni, h pl. nem vágunk csak úgy rá a másik fejére meg stb. Ha eddig megbízható volt a kutya akkor ezután is az lesz szerintem, ha meg eddig is tartottatok tőle mert pl. kiszámíthatatlan eredetileg is akkor ezután se várjatok mást.
2014. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!