Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyak megertik, ha mas...

Kutyak megertik, ha mas nyelven mondjuk neki a parancsszavakat? Kutyaiskolaba kell jarnunk.

Figyelt kérdés

Magyarul tanitom, azokra a szavakra rogton reagal.

Ha angolul mondom neki, nem hallgat mindenre, mert pl teljesen mas, hosszabb vagy rovidebb, kemenyebben hangzik es nem tetszik neki.

Problemam, hogy Angliaban kutyaiskolaban hogy fogjuk igy megtanitani?

Vagy tolmacsolhatok ott neki magyarul?


2014. márc. 18. 20:40
 1/9 giulietta91 ***** válasza:
fontos tudni hogy a kutya zömében a hanglejtésből érti meg mit vársz tőle, nem a szavakat érti meg. a legegyszerűbben úgy tudod áthidalni ezt a problémát, ha a magyar parancsszavaket már biztosan érti, akkor hozzáteszed majd az angolt, így rögzül neki mindkettő. ez időigényes, és lassan kell haladni, hogy ne zavard össze
2014. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Angliában is használhatsz magyar vezényszavakat, de a kutyának sem kunszt megtanítani, hogy angolul is értsen.
2014. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra hallgat, amit megtanítasz neki. Szerintem nem gond, ha magyarul szólsz a kutyához, de megtaníthatod arra is, hogy az angol szóhoz is hozzárendelje a feladatot. Az enyém angolul ért, de valószínűleg nekem is át kell szoktatnom a magyarra, mert ha alkalmas terápiára, jobb, ha mindenki érti, mit mondok neki. Mivel a kézjeleket is ismeri, nem hiszem, hogy nehéz lesz, a helyedben én így kezdenék neki.
2014. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát.

A kutyaiskolában is te fogod tanítani a kutyád, és nem az angol kiképző. Ő csak neked mondja el, hogy mit kell csinálni te meg olyan nyelven mondod a kutyádnak ahogy tetszik. Problem solved.

2014. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól szólnak a többiek. Amúgy kézjelre is megtaníthatod, úgy egyáltalán nem kell beszéd :)
2014. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szlovákiába járok full szlovákok közé és magyarul mondom neki a parancsokat.
2014. márc. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én magyarul tanítom őket, de néha poénból spanyolul vagy angolul mondom a parancsszót és értik:O Persze amiatt, mert a testjelet értik valójában és ilyenkor azt akaratlanul is erősebben kommunikálom feléjük.
2014. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Találkoztam kutyasuliban, aki gyümölcsnevekkel tanította a kutyáját. Alma - ül, körte - fekszik, cseresznye - hozzám.

A kutyának nincs anyanyelve, bármit megtanul.

A szomszédban volt egy kutyus, akit a nemzetközi kollégiumban fogadtak be. Értett magyarul, németül, franciául és angolul is.

2014. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én olaszba laktam 4 évig és kaptam egy németjuhászt kábé 1és fél éve tavaj nyáron hazaköltöztünk és hoztuk a kutyát is egy hónap alatt se tudta már a parancsszavakat magyarul :D
2014. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!