Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 éves blökim mindig nem...

A 4 éves blökim mindig nem szobatiszta! Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

A kutyám 4 éves,kan és jó időben egész nap kint van a nagy kertbe . Éjszakára bent alszik.

Kobor kutyaként fogadtuk be.1 évig kis tündérke volt...szóval szobatiszta.

Ha elmegyek (4-6 ó) bezárom a lakásba.Ez idő allatt gyakran bepisil bekakil...

Ilyenkor leszidom és bele döngölöm az orrát a trutyijába és mondom,hogy -FÚÚÚÚJ! -Nem ZABAD!!!Utána kiküldöm.

Minden mást megért csak ezt nem.

Egyébként betegesen ragaszkodik hozzám,remeg,nyüszög ha Wc-re megyek és nem vele vagyok.Hogy szoktassam rá a szobatisztaságra?


2014. márc. 18. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, te nem vagy normális SOHA NEM NYOMJUK BELE AZ ORRÁT ÉS UTÓLAG NEM SZIDJUK MEG! Fogalma sincs miért kapja, csak annyit tud hogy azért mert ürített meg lett alázva/el lett verve. Neked ez milyen érzés lenne? Nem ő tehet róla, ezzel annyit érsz el hogy full stresszes a kutya folyamatosan.

Valószínűleg jó nagy nevelési gondok vannak a háttérben, kezdve azzal hogy nem tudod egyedül hagyni... Mennyit van egy nap sétáltatva? Szoktad vinni más kutyák közé? Másik: elölről kellene kezdeni a szobatisztaságot az alapoktól. Kiviszed a kertbe/utcára NAGYON SŰRŰN és ha kint ürít nagyon megdicséred, ha bent akkor szó nélkül takarítasz.

2014. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy te mekkora.......... primitív vagy!
2014. márc. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy két hónapos kiskutyánk. Még csak egy hete van nálunk, de nagyon szépen haladtunk a szobatisztaságban. Napközben szinte mindig jelzett, ha ki kellett mennie. Aztán hétvégén megjött az anyósom, azt mondta, hogy majd Ő megmutatja, hogyan kell megtanítani a kutyát szobatisztaságra.

Igazából azt csinálta, amit te, megfogta szerencsétlen kutyát és szó szerint a pofájával feltörölte a pisit, eközben rikácsolt a kutyára, hogy ide nem és mutatta neki fürdőszobát, hogy oda.

Na, azóta szenvedek a kutyával, össze-vissza pisil bent a lakásban.

Szerintem hamar válts stílust, a szobatisztaságot illetően.

2014. márc. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kutyat senki nem bantja!Ezt nem tudom honnan jott.Igen kiviszem kocogni es meg van dicserve annak ellenere hogy az udvaron is kint van.Sok gazdi adta ezt a tanacsot es alitolag bevalt.Szerintem dacol amiert egyedul van egy kicsit,de ez akkor se megoldas.Tanacsot kertem nem kritikat azt a primitivek tudnak a legjobban...mint Ti.
2014. márc. 19. 01:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább nem írok semmit.. Nagyon fel tudnak idegesíteni az ilyen "emberek"..
2014. márc. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt mar tudjuk hogy mit NE,de helyette mit kellene tenni?
2014. márc. 19. 01:12
 7/11 A kérdező kommentje:
Jol teszed ne is okoskodj tovabb ha mar segiteni nem tudsz!
2014. márc. 19. 01:30
 8/11 anonim ***** válasza:
El kéne kezdeni nevelni (bár lehet inkább neked pont nem) mert nem kéne "dacolnia" (szeparációs stressz) azért mert egyedül van. Szobatisztaság az alapoktól: minden ivás és alvás, no meg játék után kivinni az utcára, kb. 3-4 óránként, kint nagy dicséret, fent szó nélkül összeszeded ennyi.
2014. márc. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztosan fajta függvénye is, de a labradorunk egyszer (!) kakilt be, és kb 2 hónapig volt bizonytalan az, hogy bepisil vagy sem. Tehát nem volt megbízható. kb 4 hós korától mindent kint végez, és ha néha úgy adódik 8 órát is maradhat itthon felügyelet nélkül...



Szerintem valaki jól tanácsolta, kezdjétek előlről az alapoktól a szoktatást.

2014. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A dobimmal sosem volt szobatisztasági problémánk. Ha mindenki elmegy, néha rombol egy kicsit az udvaron, de ennyi. 2 hónapja van nálam, egyszer kakilt be, rögtön tudtam hogy valami baja van.

Sosem bántom azért sem, ha krátert ás (utólag rájöttünk, hogy vakondot meg hasonlókat próbál elkapni).

Reggel nem én engedtem ki, erre szétszedett egy kiteregetett nadrágomat. Most döngöljem bele az orrát és ordítozzak vele?


A szeparációs stresszel is kéne valamit kezdeni, ehhez google a barátod!

A szobatisztaságra meg: 2-3 óránként kiengedni, ha meg besikerül, takaríts.

Egyébként kutyasulin nem gondolkoztatok?

2014. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!