Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos családoknak majdnem mindig harapós kutyáik vannak, bizonyos családoknak pedig nem?

Figyelt kérdés
Rokonomék alapból vonzódnak a nagy testű, esetleg veszélyesnek mondott fajtákhoz, de még a kis testű is harap. Akadt azért angol bulldogjuk, aki egy angyal volt, de többnyire nem lehet hozzájuk csak úgy bemenni a kutyáktól. Látszólag jól kezelik a kutyákat, nagyon szeretik is, viszont nekem az az érzésem, hogy valami nincs rendben, mert befelé ha a kíséretükben megyünk, a kutyák nem agresszívek, de kifelé még akkor is meg kell fogniuk a kutyákat, ha ők mint gazda kísérnek minket. Nem egyszer haraptak meg tőlük kifelé tartó embert. Igaz, legutóbb nem kísérték ki, és így támadt neki a kutya. Az én kutyáim látszatra sokkal neveletlenebbek, éktelen ugatással fogadnak minden vendéget, de soha senkit nem haraptak meg. Főleg nem, ha én kísérem az illetőt. Mitől lehet ez a különbség? Igaz, én másfajta kutyákhoz vonzódom, a közepes testű, tacskó és spániel vonal a kedvencem, míg rokonaimnál a németjuhászon át, a terriereken keresztül egyenesen a veszélyes fajtákig mindenféle kutya volt már (a veszélyes kutya fajtáját nem tudom, de nem pit bull, az biztos).
2014. márc. 19. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Kb meg is válaszoltad a dolgot. Nekik őrző védő ,meg harcikutya jellegű kutyáik vannak ,neked meg nem. Eleve bennük van a hajlam a harapásra és gondolom a nevelésük is ráerősít erre. Le lehet nevelni ezeket is az agresszióról de azzal munka van és ezt nem mindenki vállalja. Sőt sokaknak az tetszik ha jó vad ,hamis kutyájuk van, mert az őrzi a házat.
2014. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez abszolut nevelés kérdése, a gazdának kéne megszabnia mit tehet a kutya és mit nem. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2014. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevelik,nem szocializálják a kutyáikat normálisan.Nem a fajtákkal van a gond,náluk egy labrador is ilyen lenne.Gond van a rangsorral is.A gazda a falkavezér,ha ő beenged a területre mást,a kutya nem haraphatja meg az illetőt,nem bírálhatja felül a vezér döntését.Még akkor sem,ha nem kísérik ki a vendéget.
2014. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Egy nyugodt fajta nem lenne harapós náluk sem. Az alaptermészetet csak sok neveléssel lehet megváltoztatni, le kell nevelni a vadulásról őket. Keményebb fajtákkal sokat kell foglalkozni ,nyugodt szelíd fajtáknak kis túlzással csak a behívást kell tudniuk. Nem hiába van sok fajtánál az ajánlás: első kutyának ne! Mert velük sok a gond a munka, könnyű elrontani őket.
2014. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 ÖV-s kutyám van. Német juhászkutya és dobermann. Anyámnak zárnia kell a németjucit ha be akar engedni valakit, nekem meg apámnak nem... Valószínűleg nem jó a falkasorrend vagy a vendég csinált valami marhaságot. Az én németjuhászom beáll pl ÖV pózba ha valaki emeli felém a kezét...
2014. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!