Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutya felel meg a családunknak?

Figyelt kérdés

Egy külvárosi családi házban lakunk párommal, 8 éves kisfiammal és 4 éves kislányommal. Nagy kertünk van, de benti kutya lenne. Én otthon dolgozom napi 6 órát, tehát eközben nem tudnék vele sokat foglalkozni max. vizet cserélni, kiengetni az udvarra, megetetni vagy egy kicsit játszani. Párom 8 órát dolgozik a munkahelyén.

Még sosem volt kutyánk, de nagyon szeretnénk egyet, és most, hogy a gyerekek is érdeklődnek az állatok felől (a kisfiam már 2 éve szeretne egy kiskutyát) közös megeggyezéssel eldöntöttük, hogy lesz egy kutyánk. Napi 2-3 óra sétát tudunk neki biztosítani, járnánk kutyaiskolába és agilityzni is szeretnénk. Mindenképpen fajtiszta kölyökkutyán gondolkudunk. Nyáron vennénk, amikor a gyerekeknek nincsen ovi/suli és mi is vennénk ki 2 hét szabadságot miután megérkezik. Vinnénk kiállításokra. Kistestű, gyerekekkel barátságos, okos kutyát szeretnénk. Szőrhosszúsága mindegy, lehetőleg ne nagyon hulljon. Mozgásigénye ne legyen hatalmas, 2-3 óra séta lenne, jóidőben 30 perc kocogás. Lehetőleg csendes legyen.

Nekem nagyon tetszenek és szerintem jók lennének a spánielek, szerintetek?



2014. márc. 19. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Törpe vagy közép uszkár

Westie

Cavalier spániel

2014. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Jack russel ( első voltam)
2014. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

A Jack russel nagy mozgásigényű kutya. Azt nem ajánlanám.


Egy spániel jó lehet, lehetőleg egy nyugodtabb egyedet kellene választanotok, nevelni is viszonylag könnyű, tehát kezdőknek is megfelelő, amennyiben rászánjátok az időt és energiát. Én a springereket szeretem leginkább, így a többiről nem is tudok semmit.


Egy uszkár is jó lehet még, mondjuk egy közép uszkár.


Azért arra nem árt majd odafigyelni, hogy a gyerekek ne húzgálják jobbra-balra a kutyát, mert sajnos sok szülő megengedi az ilyesmit és jót derülnek rajta, csak aztán a hírekben már nem olyan vicces a dolog, ha érted mire gondolok. Persze azért egy spániel nyilván nem bántaná őket, de akkor se lehet a gyereknek mindent megengedni a kutyával szemben :)

2014. márc. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Én 10 évig aktívan spánieleztem, a kutyám 14 évig élt, 6éves kora után nem kiállításoztunk. Angol Cockerem volt.

Mindenképp fontos a kölyök? a Cocker Rocker fajtamentőknél nézzetek szét, vannak náluk fiatal kutyák is, náluk már kevesebb gond van a szobatisztasággal stb.

Én nagyon ajánlom az Angol Cockert, néha makacskodik ugyan, de szinte tökéletes kutya. A szőrével nem sok gond van, időnként egy kis kozmetikázás ráfér, meg hetente 1-2 fésülés, de nincs olyan spanci, amire nem.

2014. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Labrador, ausztrál juhász, skót juhász, vizslák, golden retriever. Az én kedvencem ami legjobban tetszik ( a közepes - kis verzióból, amúgy az óriástestűeket imádom) a Kojkerhondje.
2014. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Az utolsó hozzászóló által javaslott ausztrál juhász (aussie) nagy mozgásigénnyel rendelkezik és nem kistestű, ezt pont nem szeretné a kérdező. A "kooikerhondje", (mert így kell helyesen írni) meg szép és jó, csak Magyarországon sincs kennel, nem lehet ilyen kutyust csak külföldről beszerezni, és ezért az ára is nagyon magas.

Kedves kérdező, azt írtad ne legyen hatalmas mozgásigénye a kutyusnak, de szeretnéd vinni agilityre, meg két kis gyerek "szórakoztatná" a kutyust, azért egy alacsony mozgásigényű bulldog sem lesz jó nektek :). A Máltai selyemszőrűnek alig hullik a szőre,kistesű, és elég pörgős tud lenni, bár nem az eszéről híres. (Értsd nem border collie, de nem is buta.)

Egyébként sokkal egyszerűbb lenne, ha körbenézne a család a neten, hogy mégis milyen kutyák tetszenek, és mi segítenénk szűkíteni a már meglévő 3-4 kutya közül. Azért 400 fajtából nehezebb eltalálni, hogy nektek milyen tetszene, mert hiába mondjuk pl. a kínai kopasz kutyát, ha nektek egy sheltie az álmotok ne továbbja.

2014. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Angol cockerem van, kutyasuliba ès agilityre is jàrtam vele, nagyon okos, remekül taníthatò, pòràz nèlkül jön mindenhova, a jàrdàròl nem megy le, mèg macska ès labda utàn se, semmi makacssàg nincs benne (amùgy tènyleg vannak makacs egyedek). Viszont a szörèt, fülèt àpolni, tisztítani kell rendszeresen, enyémnek a szöre is hajlamos hullani. Az 1 éves kislànyommal jòl kijön, együtt labdàznak. Ha veszel, nagyon vigyàzz honnan, kik a szülök, vannak-e genetikai szürèseik stb. mert csùnyàn mellè lehet nyùlni egy tùltenyésztett, belterjes, rossz idegrendszerü kutyàval.
2014. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
"Persze azèrt egy spàniel nyilván nem bàntanà öket" ... Azèrt ez így nem lehet kijelenteni egy fajtàra sem. làttam màr nagyon nyugodt spànielt akivel lelki sèrült gyerekekhez jàrtak teràpiàra, és az én spanim is nyugodt gyerekekkel, de vannak rossz idegrendszerüek is sajnos, a sok szaporítònak köszönhetöen. Ès a nevelèsen is sok mùlik, hogy a kutya milyen lesz a gyerekekkel.
2014. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tegnap utánanéztünk az interneten, és 5 lehetséges kutyafajta jelöltre szűkitettük: cavalier king charles spániel, angol vagy amerikai cocker spániel, westie, sheltie és törpe shnauzer.

Szerintetek melyik a legmegfelelőbb? Tudtok mondani tapasztalatokak?

2014. márc. 21. 15:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Spániel/yorki/havanase/bolognase/törpe uszkár
2014. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!