Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám "utál" egy bizonyos...

A kutyám "utál" egy bizonyos másik fajtát! Tapasztalt már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
10 hónapos (menhelyi) kan kutyusom egyáltalán nem agresszív, nem kötekedős fajta, de ha összetalálkozunk bármilyen bulldog félével (francia angol bármi..) akkor teljesen elveszíti a fejét.. megállás nélkül ugatja, megy utána nem hagyja békén. Ilyenkor szólhatok neki, meg se hallja, olyan megszállottan ugat :( (pedig már nagyon jól behívható egyéb esetekben) Mit lehet tenni ilyenkor?
2014. márc. 19. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Volt egy magyar vizslám, aki utálta a dalmatákat :) Fogalmam sincs miért, de ha csak messziről is meglátott egyet, már morgott, ugatott, pedig jóindulatú volt különben, más kutyákkal, emberekkel is.
2014. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nekem Yorkshire Terrierem van, utálja a Beagle-t és a Bulldogokat.
2014. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a németjucim művei ezt a vizslákkal. Sétánál póráz nélkül nem találkozhatunk vizslásokkal, mert ész nélkül támad. Bármilyen más esetben tökéletesen kezelhető, ha vizslát lát, megőrül. Csak és kizárólag a magyar vizslákra reagál így, próbáltam már vizsla jellegű keverékkel, ridgebackkel és német meg drótos vizslákkal. Minddel megy a figyelmen kívül hagyás, de a magyar vizslákkal nem. Egyébként egy IPO vizsgás kutyáról beszélek, tehát nem szarral gurigázunk engedelmesség terén.

Én ezt sima rasszizmusnak tudom be és kerüljük a vizslákat.

2014. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
rasszista kutya xD
2014. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én labradorom általában a tacsikat nem bírja. :) Elkezd ugatni, alig bírom őt visszatartani.

Rakjál rá pórázt, ha meglátsz messziről egy bulldogot, majd amikor már távolodnak akkor újra elengedheted őt.

2014. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen előfordul, bár náluk nem tudom mennyire az utálat érzése jön elő ilyenkor. Több minden lehet a kiváltója.
2014. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen kutyarasszizmus! Enyém sem szerette konkrétan a saját fajtáját a másik rotit :D A látott egyet már ment volna neki. Hát ilyen is van.
2014. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, a bulldogom utálta a németjucikat, nem tudom miért.


A mostani "kiskutyám" egy jó 50 kilós marha, mégis fél a csivaváktól. Egyszer megtámadta egy. Nagyon vicces egyébként, amikor már messziről vinnyog egy csivava láttán:D Azon gondolkozom, hogy fel kéne kapnom nekem is, de alig bírnám el...

2014. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én borderem is rasszista, a goldeneken (mert otthon egy goldi mellett nőtt fel) és bordereken kívül más fajtával nem hajlandó játszani és leállni kommunikálni. Ha odamegy hozzá a másik kutya megszaglászni "rászól" és megy tovább a dolgára. :D
2014. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szoktunk találkozni egy kutyával, aki a vizslákat utálja. A gazdija azt mondta, hogy kölyök korában nekiment egy vizsla, azóta van ez.
2014. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!