Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart még a vedlési...

Meddig tart még a vedlési időszak?

Figyelt kérdés

Fehér színű, nagyon rövid szőrű nagytestű (nagytestű=sok szőr) kutyám van. Kb egy hete kezdett el vedleni, azóta nem viccelek, mint valami takaró, mindent eltakar a fehér szőr. Ráadásul picike, "éles" szőre van, ami beleáll az összes ruhába és egyesével lehet csak kiszedni. Én meg természetesen csak feketét hordok:) Naponta többször lekefélem, de sokat nem ér.


Mikor fog ez elmúlni, és addig is, mivel tudnám lecsökkenteni a brutális szőrhullást?


2014. márc. 20. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Csökkenteni nem tudod szerintem, túl kell rajta lenni :/

De vannak nagyon jó szőrösszeszedő hengerek, nem tudják kiszedni a ruhából a szőrt? Nem a tapadósra gondolok, hanem aminek ilyen 'takony' bevonata van. Egyébként a furminátort dicsérik, érdemes lehet kipróbálni bár nem túl olcsó...

2014. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy hónap minimum. Csökkenteni nem tudod, csak sűrű keféléssel talán.
2014. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam mindenféle hengert, egyenlőre egyik sem ér sokat. Vagyis de, ha egy komplett henger elhasználok, egy alkalommal, és csak a nadrágomra.
2014. márc. 20. 18:12
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Pont addig tart, ameddig ki nem hullik az összes régi szőre. Ha nagyon hullik, akkor hamarabb vége van. Rövid szőrre jó a furmintátor, vagy ha a lóvakaró is, hamarabb kijön, ha segítesz neki. Ha lehetőséged van rá, a fürdés is sokat segít.
2014. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az működik, hogy mielőtt kezdődne a szőreső megfürdetem, elkezdem sűrű szálú sörénykefével meg trimmelőkefével és minden nap nekimegyek (ha már vedlik jöhet a kefe meg a szőrgyűjtő kefe). Ezzel a módszerrel már egy éve megússzuk, hogy mindent beterítsen a szőr.

Volt, hogy a morzsaporszívóval meg annak a kefés fejével mentem neki (azt nagyon élvezte), de az nem elég hatékony, bár gyorsabb kicsit.

2014. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Simán ki szoktam porszívózni a falkát. Kimondottan élvezik.
2014. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sűrű keféléssel csökkenthető, illetve én is kiporszívózóm néha :)
2014. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!