Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ivartalanítása óta...

A kutyám ivartalanítása óta nem normális, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Múlt pénteken volt a műtét, és azóta már többször sodort engem a gutaütés szélére. Konkrétan az eddig engedelmes, kedves, szófogadó kutyám szarik rám. Póráz nélkül szoktam sétáltatni de most nem merem már, mert nem fogad szót, nem áll meg, nem jön vissza. És eddig sosem tűnt el a szemem előtt, de a műtét óta simán elcsatangol úgy, hoyg nem látom. Komolyan idegösszeomlást kapok, ha elölről kell kezdeni a nevelését... Nem csak kint nem fogad szót bent sem. Pl. kint van most is az előszobába, behívtam. És nem jön be.


Nem tudjátok mitől lehet? Egyébként szerintem meg is van ránk sértődve. A tölcsért nem adjuk rá, ha itthon vagyunk, csak éjszaka meg míg dolgozunk van rajta. szerintem a tölcsér miatt is orrol ránk. Egyértelmű, hogy meg van sértődve és nem szeret minket jelenleg annyira. El fog múlni ez?


Tapasztaltatok hasonlót?



2014. márc. 20. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam. Az enyém ráadásul kamasz is, 8 hónapos, most volt ivartalanítva 10 napja. Észre sem vette, csak a tölcsér, arra ő is húzta a száját, de ő inkább magába fordul ha rárakom, szomorú lesz.
2014. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Első köszi a választ, jó neked :) Én kihullatom a hajam szerintem.
2014. márc. 20. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendbe fog jönni később,igen.

Az enyém rájött arra a kretén kis bullterrieragyával,hogy lefekszik,le tudja nyomni a tölcsért ovális alakra és szépen lerágta magáról,napi egy tölcsér volt a termés.Kan vagy szuka?

2014. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na akkor az is szép kis kör lehetett :D Mennyibe kerül egy tölcsér? Nekem ingyen adták- vagy gondolom benne volt az árban :)

Megnyugtattál azért kicsit, mert nagyon szófogadatlan és kis bunkó.

Kan egyébként. (barátaink szerint mostmár kislány...) 1,5 éves. Ha ez számít valamit.

2014. márc. 20. 18:52
 5/9 anonim ***** válasza:
4 kutyával vagyok túl az ivartalanításon, de semmi ilyet nem tapasztaltam. Szerintem inkább attól lehet hogy ismét egy dackorszak van nálla. Tudom hogy ebben a helyzetben eleve hajlamosabbak vagyunk sajnálgatni, de ne tedd szerintem. Kicsit legyél keményebb, határozottab hogy érezze nem tolerálod a bunkózását:-)
2014. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát már 2 napja nem tolerálom, csak lassan oda jutok, hogy felrúgom a Holdra. Na jó ne vegyetek komolyan, nem bántanám, de próbára teszi a türelmét. Kamasz korában sem volt ennyire kezelhetetlen...
2014. márc. 20. 19:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Mmint az én türelmemet teszi próbára, a sajátjáról nem nyilatkozhatok :D
2014. márc. 20. 19:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Ti nem viselkedtek vele máshogy? Nem sajnáljátok, nem engedtek meg neki olyat, ami eddig nem volt szabad?

Én egy kicsit bekeményítenék a helyedben, visszavennék a jogaiból és mivel már tudja, mit szabad és mit nem, büntetni is ennek megfelelően lehet (és kell). Kan kutya, nincsenek nagy fájdalmai, már a tölcsér se kellene, hogy rajta legyen.

2014. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valszeg a tölcsérrel volt baja. 3 napja egyáltalán nem adtam rá, éjszakára sem, meg akkor sem, ha nem vagyunk itthon. Szerintem azért nem fogadott szót, meg nem jött oda hozzánk, mert félt, hogy biztos 'most fogják rám tenni azt a vackot'.
2014. márc. 23. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!