Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tököli menhelyről örökbe...

A tököli menhelyről örökbe lehet fogadni kutyákat ingyen?

Figyelt kérdés
Egy kisebb testű kutyát szeretnék örökbe fogadni, amit házban lehet tartani, nem tudom mennyi ilyen kiskutya van a menhelyen. Kell hozzá valami, vagy ingyen el lehet vinni őket?
2014. márc. 20. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak menhelyek akik jelképes összeget kérnek a kutyákért. Az egészségügyi kezelésekre (féreghajtás, műtétek ha volt, bolha irtásért stb.) chipre. 5000ft körül szokott lenni az összeg ha kér a menhely, de nem mindegyik szokott.

Az már más kérdés, hogy illik adni legalább ennyit akkor is ha nem kérik. Ők hónapokig, évekig etették, gondozták, talán még kutyaiskolába is hordák. Szokás adni, de kérdezd meg az adott menhelyet, amikor mész kutyanézőbe.

2014. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ingyen nem lehet már kihozni onnan kutyákat. (vagyis a környéken már biztosan nem, de lehet az ország másik végén még előfordul). Az első jól írta, általában a féreghajtás, oltás, ivartalanítás, és egyéb orvosi költségek árát szokták kérni, ami kb 5000-8000 Ft között mozog. Ha mégis olyan menhelyről hozol el kutyát, ahol nem kérnek semmit, akkor is illik adni ennyit, vagy ennek megfelelő értékű hasznos dolgokat, pl. tápokat, párnákat, gyógyszert, meg ilyesmiket, hiszen ők is rendszeresen küzdenek anyagi gondokkal, mégsem a kutyákon spórolnak, a leendő gazdinak tekintettel kéne lennie erre.
2014. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat
2014. márc. 20. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyát úgyis oltani, chipelni, ivartalanítani kell, még olcsóbban is megúszod, ha a már "kész" kutyért fizetesz mondjuk 5 ezret, minthogy az orvosnak fizetnél 25 ezret.
2014. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha ivartalanítva van a kutya 30e kürül re készülj ha nincsen 10 e körúlre én nagy testűt hoztam ki ivartalant 35e
2014. júl. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!