Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom kb 2-3 hete többet...

A kutyusom kb 2-3 hete többet vakarózik és ahol megvakarja ott picit véres sebes lesz. Nem nagyon csak bepirosodik egy kicsi helyen, mintha beütötte volna. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tápváltás 2 hónapja történt,egyébként akitáról van szó.Gondoltam arra is,hogy a karomvágás miatt,mert recés lett a körme és ezért felsérti magát.Pont 2-3 hete kezdett vedleni is.Lehet ez okozza?Próbálja kiszedni magából az aljszőrt?Fésülöm minden nap,de folyamatosan jön belőle a szőr.

2014. márc. 20. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld trimmelőkefével vagy furminátorral és nem ártana alapos fésülés után egy élősködők elleni samponos fürdetés.

Nálam mindkét kutyát a kozmetikus évente 1x átmossa kullancs, bolha rüh és egyéb finomságok ellen.

Amúgy a túlzott korpásodás is baj lehet, bár nekem a németjucimon is gondot okozna észrevenni ha vakarózás után kipirul, egy akitának meg némileg dúsabb a szőre, nem?

Amúgy ha nem segít semmi, menjetek el dokihoz, ha vesz mintát és elküldi laborra, több okosságot tud majd mondani, mint mi így látatlanban.

2014. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a táp nem jó neki. A mi kutyánknak akkor volt ilyen, mikor bolha allergiája volt, de az mondjuk durvább ennél, csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem valami érzékenység lehet. Normál esetben nem kellene magát sebesre kaparnia...
2014. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha recés a körme,felsértheti a bőrét.Én elvinném kozmetikába,ott hatékonyan kiszedik a feles szőrt,meg tippeket is adnak,mivel tudod otthon megfelelően szőrteleníteni,meg a körmét is rendbe hozzák.
2014. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltunk állatkozmetikusnál aki furminátorral átment rajta és utána már sokkal jobban látszott hogy több helyen is vannak rajta pici piros pöttyök és kaparások.Utána elvittük dokihoz,írt rá kenőcsöt és fertőtlenítő sampont.Azt mondta valószínűleg bolhanyál allergia,vagy az eddig használt sampon valamelyik összetevőjére allergiás.Én inkább a samponra gyanakszom,mert most jutott eszembe hogy 1 hete fürdettem újra hogy elmúljon a viszketés és felerősödtek a tünetek.Remélem tényleg csak ennyi lesz a gond,nem tápallergia.Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat.
2014. márc. 21. 17:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Már nem vakarózik,de még mindig rajta vannak a piros foltok,pedig kenem minden nap az orvos által írt krémmel.Most láttam hogy néhány lábujja közt is van ilyen kis kiütés vagy seb.Már azóta kétszer fürdettem a doki által adott samponnal is.Talán időbe telik amíg elmúlik?
2014. ápr. 1. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!