Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslám gyakran rázza a...

Vizslám gyakran rázza a fejét, inkább fülét. Azt mondják, atka lehet benne. Neostomosant adtak rá, de csak egy ampullát, nincs hozzá használati utasítás. A neten nem is írja az atkát. Ki használta már ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 07:38
 1/7 Passiflora ***** válasza:

Nincs vele tapasztalatom, én is csak a neten tudtam megnézni. Az atka valóban nem szerepel a leírásokban, a rühesség viszont igen, ami gyakorlatilag a rühatkák által okozott bőrgyulladás.


Itt talász arról leírást, hogy a használati utasítása mit ír az Otodectes-fülrühösség elleni kezlésről:


[link]


Még egy dolog eszembe jutott: nem lehet, hogy esetleg toklász került a fűlébe, mélyen a hallójáratba, ahol nem látjátok? Annak is tipikus tünete, hogy a kutya rázza a fejét.


[link]

2014. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a neostomosant a lovakra kaptuk amikor le jellett fürdetni őket.ez a szer a külső élősködők,paraziták irtására való.mi 10liter hideg vìzbe kevertünk bele egy adagot és lefürdettük.kutyák atkájára nem tudok tapasztalatot.gondolom vattával ki kell törölni azt a sötét szìnű zaccos dolgot.én inkább elvinném dokihoz.ő szakszerűen meg tudja csinálni nem is egy horror összeg egy fülpucolás.egy ismerősöm mesélte akinek cicája van hogy nekik is fülatkájuk volt és az atka egyre mélyebre eszi bele magát a fülporcba,szó szerint.és ha nem kezelik meg is süketülhet vagy bele is pusztulhat de gondolom az utóbbi már az erősebb elhanyagolás következmenye lehet.ha nem vagy biztos ne kisérletezz.inkább doki
2014. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Neostomosan külső élősködők ellen használatos, egy ampullát egy liter vízben kell feloldani és azzal kezelni a kutyát, illetve a környezetét.


2. Ha rázza a fejét, fülét, akkor ez nem atka, hanem valamilyen fülgyulladás, amivel menj orvoshoz, mert magától nem fog elmúlni, sőt, csak rosszabb lesz és általában időnként visszatér. Mi évek óta küzdünk ellene.

2014. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Semmiképpen se nyúlj bele semmivel a fülébe, mert azzal csak még mélyebbre tolod a váladékot és csak rontasz a helyzeten, nem beszélve arról, hogy könnyen felsértheted a dobhártyáját. Kívül egy nedves vattával esetleg áttörölheted, de azzal se nyúlj le mélyre. A kamillateás vattát szokták még erre használni, de a filterest, mert a rendes virágzatból belekerülhet a fülébe és az megint csak gyulladást generál. Szóval, kívül ezekkel kitörölheted, de mindenképpen nézze meg egy normális orvos!

2014. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a Válaszokat!
2014. márc. 22. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a nyúlnak lett fülatkája, és rázta a fejét nem keveset, meg vakarta a fülét.Ameddig tudtam étolajjal kipucoltam neki, a maradékot az orvos kezelte le valamivel. Egy spriccflaskába volt töltve, úgyhogy nem örült neki, de szépen elmulasztotta.
2014. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En azt a házi praktikát hallottam macska fülatka kezelésre,hogy étolajos,fokhagymás keverékkel kell kipucolni a fülét.
2014. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!